Krievija pastiprinās Baltijas karafloti

1 komentārs
Krievija pastiprinās Baltijas karafloti
FOTO: SCANPIX

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu piektdien paziņojis, ka militāri politiskā situācija prasa pilnveidot Baltijas karaflotes kaujas sastāvu, īpaši pievēršot uzmanību Kaļiņingradas virzienam.

“Pamatojoties uz militāri politisko, sociālo un vēsturisko faktu kompleksu analīzi, kas ietekmē situāciju reģionā, mēs izskatām iespējas pilnveidot Baltijas flotes kaujas sastāvu un tās integrēto grupu struktūru,” paziņoja Šoigu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš uzskata, ka jāpaaugstina operativitāte, kā arī Kaļiņingradas operacionālā virziena vadības kapacitāte un drošība.

“Jāizskata jaunas pieejas integrētajai mijiedarbībai, mobilizācijas paplašināšanai un vispusīgam nodrošinājumam,” sacīja Šoigu.

“Šie soļi ļaus droši aizsargāt intereses Baltijā,” skaidroja ministrs.

Viņš piebildis, ka šie pasākumi “neizslēdz militāro sadarbību ar valstīm Baltijas reģionā uz labu kaimiņattiecību un nacionālo interešu cieņas principiem”.

Krievijas Bruņoto spēku pārstāvji vairākkārt izteikuši nepatiku par NATO pozīciju stiprināšanu pie Krievijas rietumu robežas.

Jau ziņots, ka pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas pērn pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka operāciju “Atlantic Resolve”, kas ir mācību operācija Baltijas valstīs un Polijā.

Tās mērķis ir apliecināt Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas iedzīvotājiem, ka alianse viņus aizstāvēs.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl