Krievija pastiprinās Baltijas karafloti

1 komentārs
Krievija pastiprinās Baltijas karafloti
FOTO: SCANPIX

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu piektdien paziņojis, ka militāri politiskā situācija prasa pilnveidot Baltijas karaflotes kaujas sastāvu, īpaši pievēršot uzmanību Kaļiņingradas virzienam.

“Pamatojoties uz militāri politisko, sociālo un vēsturisko faktu kompleksu analīzi, kas ietekmē situāciju reģionā, mēs izskatām iespējas pilnveidot Baltijas flotes kaujas sastāvu un tās integrēto grupu struktūru,” paziņoja Šoigu.

Viņš uzskata, ka jāpaaugstina operativitāte, kā arī Kaļiņingradas operacionālā virziena vadības kapacitāte un drošība.

“Jāizskata jaunas pieejas integrētajai mijiedarbībai, mobilizācijas paplašināšanai un vispusīgam nodrošinājumam,” sacīja Šoigu.

“Šie soļi ļaus droši aizsargāt intereses Baltijā,” skaidroja ministrs.

Viņš piebildis, ka šie pasākumi “neizslēdz militāro sadarbību ar valstīm Baltijas reģionā uz labu kaimiņattiecību un nacionālo interešu cieņas principiem”.

Krievijas Bruņoto spēku pārstāvji vairākkārt izteikuši nepatiku par NATO pozīciju stiprināšanu pie Krievijas rietumu robežas.

Jau ziņots, ka pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas pērn pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka operāciju “Atlantic Resolve”, kas ir mācību operācija Baltijas valstīs un Polijā.

Tās mērķis ir apliecināt Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas iedzīvotājiem, ka alianse viņus aizstāvēs.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl