Krievija pārmet Ukrainai pamiera pārkāpšanu

0 Komentāru
Krievija pārmet Ukrainai pamiera pārkāpšanu
FOTO: LETA

Maskava ceturtdien nosodījusi Kijevu par pamiera pārkāpšanu Austrumukrainā, apsūdzot to militārās ofensīvas pastiprināšanā pret kaujiniekiem. “Šodien ir acīmredzams, ka Ukrainas puse rupji pārkāpj šīs vienošanās,” paziņoja Krievijas Ārlietu ministrija.

“Deeskalācijas vietā Kijeva ir pastiprinājusi karadarbību valsts dienvidaustrumos, izmantojot smago ekipējumu, kas novedis pie tūkstošiem bojāgājušo un plaša mēroga postījumiem,” paziņoja ministrija.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks trešdien paziņoja, ka vēlētos apspriest Ukrainas krīzi “Ženēvas formātā”, ar to domājot Ukrainu, Krieviju, ASV un Eiropas Savienību (ES).

Līdzīga formāta tikšanās notika aprīlī, noslēdzot vienošanos, kurā “nelegāli bruņoti grupējumi” Ukrainā tika aicināti padoties.

Tomēr kopš tā laika teroristi ir pasludinājuši neatkarību Doņeckas un Luhanskas reģionos un Ukrainas spēku mēģinājumā atgūt kontroli pār šīm teritorijām dzīvību zaudējuši vairāk nekā 4000 cilvēku.

“Skatoties uz situāciju šodien, pastāv jautājums, vai ir lietderīgi atgriezties pie formāta, kas nenesa gaidītos rezultātus,” norādīja Krievijas Ārlietu ministrija.

0 Komentāru