Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?
TV

Pirmdiena, 8. marts

Dagmāra, Marga, Margita

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Krievija nesniedz konkrētu informāciju, kas ir apjomīgajā konvojā uz Ukrainu

Pievienot komentāru
Krievija nesniedz konkrētu informāciju, kas ir apjomīgajā konvojā uz Ukrainu
FOTO: SCANPIX

Krievija ir pārkāpusi vienošanos ar Starptautisko Sarkano Krustu un nosūtījusi humānās palīdzības konvoju uz Ukrainu, nesniedzot sarakstu ar to, kas atrodas kravā, atsaucoties uz raidsabiedrību “Deutsche Welle”, vēsta laikraksts “Ukrainskaja Pravda”.

“Līdz pat šim brīdim neesam saņēmuši sarakstu ar to, kas atrodas kravā. Tāpēc mūs izbrīna informācija, ka Krievija nosūtījusi humānās palīdzības konvoju. Šobrīd mēs īsti nesaprotam kas notiek,” intervijā “Deutsche Welle” paziņojis Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas pārstāvis Andre Leršs.

Viena no galvenajām Sarkanā Krusta prasībām ir tā, ka organizācija saņem palīdzības kravu un pati nosaka, kam tā būtu jāsaņem, skaidro Leršs, piebilstot, ka Sarkanais Krusts dara visu, lai saglabātu neitralitāti un netiktu iesaistīts konfliktā.

Par to, ka Krievijas sūtīto palīdzības kravu Sarkanais Krusts nav sertificējis, otrdien paziņoja arī Ukrainas Nacionālās Drošības un aizsardzības padomes runasvīrs Andrijs Lisenko.

Savukārt Ukrainas prezidenta administrācija paskaidroja, ka Krievijas automašīnas Ukrainā netiks ielaistas, bet uz robežas palīdzības krava tiks pārkrauta Sarkanā Krusta sarūpētās automašīnās un nogādāta iedzīvotājiem pēc organizācijas ieskatiem. Ukrainas puse visu kontrolēšot un jebkura nesankcionēta konvoja iebraukšana no Krievijas tiks uzskatīta par agresiju.

Rietumos un Ukrainā ir bažas, ka humānās misijas aizsegā Krievija varētu mēģināt ievest Ukrainā karavīrus un ieročus. NATO atzīst, ka Krievijas iebrukums Ukrainā ir iespējams.

Statistika

Dati atjaunoti pirms mazāk nekā minūtes
Inficējušies Miruši
90 525+194 1 699+4
76 183+1181 667+14
202 430+213 3 336+8
117 527 133+85679 2 606 905+1814