Krievijā par vietējo slavenību kļuvis skolotājs, kurš uz darbu brauc “viena zirgspēka automašīnā”

3 komentāri

Par vietēja mēroga slavenību Krievijā kļuvis kāds skolotājs, kurš trīs kilometrus garo ceļu uz darbu ik rītu mēro pats savā izgudrojumā – “viena zirgspēka automašīnā”.

Ziemā ceļi Krievijas Tatarstānas Republikā bieži vien ir neizbraucami. Vismaz parastām automašīnām. Čerkasovas ciemata skolotājs Ivans Meļņikovs problēmu apgājis, no kaimiņa nopērkot vecu “moskviču” un aizjūdzot to aiz savas melnās ķēves Nočkas jeb Naksniņa. Ideju par unikālo spēkratu viņš esot aizguvis no Krievijas cariem.

Mašīnas stūri aizstājusi caur ventilācijas atverēm izvilkta pavada, bet no oriģinālā salona aprīkojuma Meļņikovs atstājis tikai sēdekļus – viss pārējais izrauts, lai Nočkai nebūtu jānopūlas, velkot lieku smagumu. Tas gan netraucē īpašniekam sapņot par lielāku komfortu.

“Es gribētu bagāžniekā ierīkot krāsniņu, lai te salonā ir silti. Un mūzika arī noderētu. Varētu te ielikt atskaņotāju.”

Pārējos ciemata iedzīvotājus īpatnais spēkrats sākumā ļoti pārsteidzis. Tomēr tagad viņi jau pieraduši un pat lepojas ar to.

Meļņikovs lepojas, ka viņa auto ir ļoti videi draudzīgs – benzīna vietā tas patērē tikai sienu, un arī izmeši dabai netraucē.