Krievija paplašinās sankcijas

Komentāri
Krievija paplašinās sankcijas
()

Krievija paziņojusi, ka paplašina sankcijas attiecībā uz gaļas importu no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, proti, no 21.  oktobra tās attieksies uz liellopu gaļas subproduktiem.

Krievijas pārtikas un veterinārais dienests Rosseļhoznazzor pavēstījis, ka nav nekāda pamata uzticēties ES informācijai, ka minētie pārtikas produkti neapdraud cilvēka veselību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rosseļhoznazor direktors Sergejs Dankverts:
Paplašināsim sankcijas attiecībā uz tiem produktiem, kas netika iekļauti augustā.

Lēmumu paplašināt sankcijas Dankverts pamato ar it kā pēdējā laikā atklātajām kaitīgajām vielām un antibiotikām liellopu gaļā no ES valstīm. Šī gaļa nākusi no sešām ES dalībvalstīm. Viņš arī norādīja, ka Krievijas puses centusies risināt situāciju, taču ES neesot izrādījusi nekādu iniciatīvu, lai risinātu situāciju. ”Mes nesaņēmām nekādas atbildes uz mūsu jautājumiem saistībā ar atrastajām vielām,” norāda Dankverts, ”tā kā mums nav nekāda pamata uzticēties ES garantijām, no 21. oktobra paplašināsim sankcijas.”

“Pēdējo divu mēnešu laikā, “Rosseļhoznadzor” veicot valsts federālo drošības monitoringu, konstatēti 17 gadījumi, kad vairākās ES valstīs (Austrijā, Dānijā, Itālijā, Polijā un Vācijā) ražoto subproduktu preču partijas neatbilst Muitas savienības un Krievijas veterināri sanitārajām normām,” teikts dienesta paziņojumā. “Turklāt vairāku ražotāju produkcijā patogēnie mikroorganismi un smagie metāli konstatēti atkārtoti.”

“Īpašu satraukumu rada tas, ka pārbaudītajā produkcijā konstatēta antibiotika hloramfenikols, kura lietošana ir aizliegta ES teritorijā. Tas liecina par to, ka no ES valstu veterināro dienestu puses netiek kontrolēts, kā tiek ievērotas Muitas savienības prasības, tā arī pašu iekšējās likumdošanas prasības,” teikts dienesta paziņojumā.

Varasiestāžu noteiktais produktu embargo jau novedis pie tā, ka Eiropā pārtikas produktiem pieredzēts cenu krituma rekords, savukārt Krievijas tirgū tiek paredzēta cenu kāpuma turpināšanās.

Rosseļhoznazor direktors Sergejs Dankverts norādīja uz plaukstošo kontrabandu. Pēc viņa aplēsēm, pēdējā laikā Krievijā mēģināts nelegāli ievest 7,5 tūkstošus tonnu cūkgaļas no Vācijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Kazahstānas un, iespējams, Latvijas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl