Krievijā notiek Navaļnija atbalstītāju masu protesti; policija aiztur Navaļnija atbalstītājus

4 komentāri
Krievijā notiek Navaļnija atbalstītāju masu protesti; policija aiztur Navaļnija atbalstītājus

Trauksmaina diena trešdien, 21. aprīlī, ir Krievijā, kur pilsētu ielās iziet opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atbalstītāji un kur daudzu protestu kustības vadītāji tika apcietināti jau preventīvi, vēsta TV3 Ziņas.

Pirmie protestētāji ielās izgāja Krievijas Tālajos Austrumos – Vladivostokā, kamēr Maskavā vēl bija agrs rīts. Cilvēku gan nebija daudz, tomēr opozīcijas atbalstītāji devās gājienā pilsētas centrā.

Vienlaikus Maskavā jau tika sākta Alekseja Navaļnija līdzgaitnieku un štāba darbinieku aizturēšana.

Aizturēts opozīcijas politiķis Vladimirs Rižkovs, kā arī Navaļnija atbalstītāja Ļubova Soboļa un preses sekretāre Kira Jarmiša.

Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija līdzgaitniece Ļubova Soboļa

“Nesaņēmu nekādus paskaidrojumus, kādēļ tieku turēta šeit! Būtībā esmu brīva persona, kas ieslodzīta policijas mikroautobusā Iekšlietu ministrijas teritorijā. Viņi man neļauj doties prom. Kā gan lai to nosauc? Es to dēvēju par nolaupīšanu!”

Soboļa sociālajos tīklos aicināja citus protestētājus nebaidīties un iziet ielās pretēji varasiestāžu brīdinājumiem.

Protestu vilnis, sekojot laika zonām, turpinājās citās Sibīrijas pilsētās.

“Es nenācu atbalstīt konkrēti Navaļniju, bet ideju, ko viņš pārstāv. Visi zina, kas šobrīd notiek. Es ierados atbalstīt cilvēku radītas pārmaiņas,” teica sastaptais protestētājs Jurijs.

“Es atbalstu protestus un apzinos, ka es sev nekad nepiedotu, ja Aleksejs Navaļnijs šonedēļ zaudētu dzīvību un es nebūtu izgājusi ielās!” teica protestētāja Marija.

Skaitliski lielākās demonstrācijas līdz šim aizvadītas Novosibirskā, Permā un Omskā. Arī šajās pilsētās mītiņi sākās kā gājieni pilsētu centros.

Krievijas galvaspilsētā un Sanktpēterburgā protesti vien šobrīd pieņemas spēkā – to sākums septiņos pēc Latvijas laika. Mītiņiem Maskavā arī lielākā policijas gatavošanās – varasiestādes jau vakar norobežoja Manēžas laukumu un gaidīja protestētāju tūkstošus. Līdz demonstrāciju sākumam Maskavā varasiestādes visā Krievijā bija aizturējušas vairāk nekā 300 cilvēku.

Pats opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs patlaban atrodas divu stundu brauciena attālumā no Maskavas – cietuma slimnīcā. Viņa veselības stāvoklis krietni pasliktinājies pēc pieteiktā bada streika.