Krievija nosaka virkni ekonomisko sankciju Turcijai

1 komentārs
Krievija nosaka virkni ekonomisko sankciju Turcijai
FOTO: LETA

Reaģējot uz Krievijas bumbvedēja notriekšanu, no 1. janvāra stāsies spēkā vairākas ekonomiskās sankcijas, kuras Krievija noteikusi pret Turciju.

No nākamā gada sākuma Krievijā tiks aizliegts ievest Turcijā ražoto lauksaimniecības produkciju, tostarp būs aizliegts tomātu, zemeņu, ziedkāpostu un brokoļu imports.

Tāpat būs aizliegts ievest sāli, neļķes, kautķermeņu daļas un vistu subproduktus. Sarakstā iekļauti arī apelsīni, mandarīni, vīnogas, āboli, bumbieri un aprikozes.

Tiek lēsts, ka šīs sankcijas pamatīgi iedragās Turcijas ekonomiku, jo šobrīd katrs teju otrais produkts, kas atrodas Krievijas veikalu plauktos, ir ievests no Turcijas.

No vakardienas Krievija aizliegusi arī čarterlidojumus uz Turciju. Izņēmums noteikts vienīgi reisiem, kas tiek veikti, lai no Turcijas izvestu Krievijas tūristus.

Jau vēstījām, ka Turcijas gaisa spēki pie Sīrijas robežas 24. novembrī notrieca Krievijas bumbvedēju, kas, kā apgalvo Ankara, bija pārkāpis tās gaisa telpu. Savukārt Maskava šos apgalvojumus noliedz.