Krievijā nomiris Navaļniju pēc saindēšanas ārstējušais ārsts

7 komentāri
Krievijā nomiris Navaļniju pēc saindēšanas ārstējušais ārsts
TASS/SCANPIX

Krievijā no dzīves 55 gadu vecumā aizgājis Omskas slimnīcas ārsts Sergejs Maksimišins, kas pērn augustā ārstēja ar ķīmisko kaujas vielu “Novičok” saindēto opozicionāru Alekseju Navaļniju, piektdien pavēstīja Omskas apgabala Veselības ministrijas preses sekretāre Gaļina Nazarova.

Omskas Pirmās ātrās palīdzības slimnīcas direktora vietnieks anestezioloģijas un reanimācijas jomā Maksimišins nomiris ar sirdstrieku, Krievijas tīmekļa izdevumam “Otkritije media” sacīja amatpersona.

“Viņš nomira darbā, savā reanimācijā, kur viņš strādāja,” sacīja Nazarova.

Ārsts ievietots reanimācijas nodaļā un tur aizgājis no dzīves, viņa piebilda.

Šajā Omskas slimnīcā pēc saindēšanas tika nogādāts Navaļnijs. Opozicionāram kļuva slikti reisa Tomska-Maskava lidojuma laikā, un lidmašīnas piloti veica ārkārtas nosēšanos Omskā.

ASV telekanāls CNN sazinājies ar Navaļnija līdzgaitnieku Leonīdu Volkovu, kas raidsabiedrībai apstiprinājis, ka Maksimišins vadījis opozicionāra ārstēšanu.

“Sergejs Maksimišins vadīja nodaļu, kurā ārstēja Alekseju Navaļniju, un vadīja ārstēšanu, cita starpā bija atbildīgs par viņa ievadīšanu mākslīgajā komā,” sacīja Volkovs.

“Viņš vairāk par jebkuru citu zināja par Alekseja stāvokli, tāpēc es nevaru izslēgt, ka viņš nomira ne savā nāvē. Bet par veselības aizsardzības sistēmu Krievijā varētu vēlēties, ka tā būtu labāka, tāpēc ārsti viņa vecumā arī var nomirt priekšlaicīgi. Šaubos, vai viņa nāves tiks izmeklēta,” norādīja Volkovs.

Kā ziņots, 44 gadus vecajam Navaļnijam 20. augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, un ar saindēšanās simptomiem viņš nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā.

22. augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika “Charite”.

2. septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie “Novičok” grupas. Šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas, kā arī Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija.

7 komentāri