Krievija noliedz savas lidmašīnas ielidošanu Dienvidkorejas gaisa telpā

Pievienot komentāru
Krievija noliedz savas lidmašīnas ielidošanu Dienvidkorejas gaisa telpā
"'Tu-95" bumbvedēji. (RIA NOVOSTI/SCANPIX)

Krievija otrdien noliegusi, ka tās kara lidmašīna būtu ielidojusi Dienvidkorejas gaisa telpā, norādot, ka tās lidaparāti veikuši iepriekš ieplānotus manevrus virs starptautiskajiem ūdeņiem.

“Divi Krievijas Gaisa kosmisko spēku stratēģiskie bumbvedēji “Tu-95″ veica plānotu lidojumu gaisa telpā virs neitrālajiem ūdeņiem Japāņu jūrā,” teikts Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Jau vēstīts, – Dienvidkoreja otrdien paziņoja, ka raidījusi brīdinājuma šāvienus uz Krievijas kara lidmašīnu, kas ielidojusi tās gaisa telpā.

Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija pavēstīja, ka trīs Krievijas kara lidmašīnas otrdien no austrumiem ielidojušas valsts gaisa aizsardzības identifikācijas zonā, bet pēc tam viena no tām ielidojusi Dienvidkorejas teritoriālajā gaisa telpā.

Dienvidkoreja pacēlusi gaisā savus iznīcinātājus, kas raidījuši brīdinājuma šāvienus.

Krievijas lidmašīna atstājusi Dienvidkorejas gaisa telpu, taču vēlāk atkal tajā atgriezusies, un Dienvidkorejas iznīcinātāji atkal raidījuši brīdinājuma šāvienus.

Šī ir pirmā reize, kad Krievijas lidmašīnas pārkāpušās Dienvidkorejas gaisa telpas robežu, norādījusi ministrija.

Gaisa telpa, kurā ielidojusi Krievijas lidmašīna, atrodas virs nelielu salu grupas, kas atrodas aptuveni pusceļā starp Dienvidkoreju un Japānu un uz kurām pretendē gan Seula, gan Tokija. Krievija šajās teritoriālajās domstarpībās nav iesaistīta.

Otrdien Dienvidkorejas gaisa identifikācijas zonā kopā ar Krievijas lidmašīnām ielidojušas arī divas Ķīnas kara lidmašīna.

Dienvidkorejas amatpersonas pavēstīja, ka vēlāk otrdien Ārlietu ministrija izsauks Krievijas un Ķīnas vēstniecību pārstāvjus, lai izteiktu oficiālu protestu.