Komentāri
Krievijā nekādas ekonomiskās krīzes nav, paziņo Putins
FOTO: LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien paziņojis, ka valsts ekonomika nav nonākusi krīzē un ļaunākais jau ir aiz muguras. Tomēr Putins atzina, ka ļaunākā pārvarēšana vēl nenozīmē to, ka tagad viss valstī sāks iet uz augšu.

Prezidents norādīja, ka pērnā gada nogales un šā gada sākuma notikumu ietekme, iespējams, vēl tikai būs jūtama un tā atspoguļosies dažādos rādītājos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Bet kopumā jau skaidrs, ka nekāda sabrukuma nav,” uzsvēra Putins, piebilstot, ka Krievijas ekonomikas pamati ir kļuvuši stiprāki un stabilitāti pilnībā nevar iznīcināt.

“Es to pat nesauktu par krīzi. Tas ir zināms fenomens, zināmas grūtības,” pavēstīja Kremļa saimnieks.

Krievijas ekonomika, kas stagnēja jau iepriekšējos divus gadus, 2014. gadā saņēma dubulttriecienu – naftas cenu straujo kritumu un rietumvalstu sankcijas, kas tika ieviestas, reaģējot uz Maskavas agresiju pret Ukrainu.

Krievijas valdība aplēsusi, ka valsts ekonomika šā gada pirmajā ceturksnī samazinājusies par 2,2%.

Palielinoties inflācijai, samazinājusies pirktspēja un patēriņš, tāpat samazinājusies arī aktivitāte aizdevumu un uzņēmējdarbības jomā.

Tomēr varasiestādes cer, ka rubļa “atgūšanās” varētu pamudināt Krievijas centrālo banku Bank Rossii ievērojami pazemināt bankas bāzes procentu likmi, kas pašreiz ir 14%.

Bank Rossii ceturtdien plānojusi kārtējo sanāksmi par monetāro politiku, un vairums ekonomistu prognozē, ka tā samazinās likmi par vismaz vienu procentpunktu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl