Krievija negrasās samainīt arestētos 24 Ukrainas jūrniekus

1 komentārs
Krievija negrasās samainīt arestētos 24 Ukrainas jūrniekus
REUTERS/SCANPIX

Apritējusi nedēļa kopš Krievijas īstenotās Ukrainas kuģu taranēšanas un apšaudīšanas Kerčas šaurumā starp Melno un Azovas jūru. Ukrainas puse šobrīd apsūdz Krieviju Azovas jūras ostu bloķēšanā.

Ukrainas infrastruktūras ministrs Volodimirs Omeļjans, komentējot notiekošo Azovas jūras piekrastē, norādīja, ka aizvadītajās septiņās dienās kuģi, kas devušies uz vai no Mariupoles vai Berdjanskas ostām, nav varējuši to izdarīt Krievijas jūras spēku blokādes dēļ.

Izbraukt cauri Kerčas šaurumam, pie kura notika sadursmes 25. novembrī, neesot iespējams, uzstāj valdības pārstāvis.

Tikmēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins, komentējot konfliktu Ukrainā, uzrunā G20 samita laikā norādīja, ka Krievija negrasās samainīt arestētos 24 Ukrainas jūrniekus. Viņš arī vēlreiz apliecināja Krievijas pozīciju, ka notikušais Kerčas šaurumā ir provokācija.

Tajā pašā laikā Ukrainas prezidents Petro Porošenko aicināja Rietumvalstis Krievijas līdera komentāros neklausīties un palielināt spiedienu un militāro klātbūtni Melnajā jūrā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl