Krievija: NATO gatavojas liela mēroga karam

13 komentāri
Krievija: NATO gatavojas liela mēroga karam
AP / SCANPIX

NATO manevri Krievijas robežu tuvumā liecina par alianses gatavošanos liela mēroga militāram konfliktam, paziņojis Krievijas bruņoto spēku štāba priekšnieks ģenerālis Valērijs Gerasimovs.

Tiekoties ar militārajiem atašejiem, Gerasimovs otrdien apgalvojis, ka NATO darbības Krievijas pierobežā vairojušas spriedzi un mazinājusi drošību.

Uz jautājumu, vai Krievija saskata iespējama kara draudus, viņš atbildējis, ka Maskava nesaskata “jebkādus priekšnoteikumus liela mēroga karam”, taču tūlīt piebildis, ka spiediens, ko Rietumi izdara uz Krieviju, var izraisīt “krīzes situācijas”, kas var izprovocēt militāru konfliktu, ja pār tām tiek zaudēta kontrole.

Gerasimovs arī apgalvojis, ka alianses manevru scenārijā Austrumeiropā liecina, ka “NATO apzināti gatavo savus karavīrus iesaistīšanai liela mēroga militārā konfliktā”.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā un tai piederošās Krimas pussalas aneksijas Maskavas attiecības ar Rietumiem sasniegušas zemāko punktu kopš Aukstā kara laikiem, un Krievija atkārtoti paudusi savu neapmierinātību ar NATO kontingenta izvietošanu Baltijas valstīs un ar tās robežu tuvumā notiekošajiem alianses manevriem.

Arī prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs trešdien izteicies, ka “nepārtrauktā NATO militārās infrastruktūras izvēršana mūsu robežu virzienā rada satraukumu”.