Krievijā kārtējo reizi diennaktī lielākais mirušo skaits

2 komentāri
Krievijā kārtējo reizi diennaktī lielākais mirušo skaits
TASS/SCANPIX

Arī Krievijā pēdējo nedēļu laikā Covid-19 saslimšanas un mirstības dati mainās tikai uz slikto pusi. Otrdien, 12. oktobrī, kritis kārtējais rekords ”melnajā statistikā”, taču Kremlis nacionālo ”lokdaunu” neplāno, vēsta TV3 Ziņas.

Oktobrī teju katru dienu tiek saņemtas jaunas ziņas par rekordlielu skaitu iedzīvotāju, kas miruši pēc inficēšanās ar Covid-19. Šodien reģistrēti 973 nāves gadījumi – tik daudz koronavīrusa pandēmijas laikā nav bijis.

Un statistika turpina kāpt, paralēli amatpersonām atkārtojot vakcinēšanās nepieciešamību. Tas gan pagaidām nestrādā – mūsu kaimiņvalstī vismaz vienu poti saņēmusi tikai trešdaļa sabiedrības, abas – vēl mazāk.

Situācija slimnīcās atšķiras dažādos reģionos – vietās ar lielāku iedzīvotāju blīvumu ārstiem darba krietni vairāk.

“Pacienti nez kāpēc domā, ka ir slimi ar parastu akūtu elpceļu infekciju, un paši ārstējas,” norāda Kuvatovas slimnīcas vadītāja.

Pagaidām arī domas dalās par to, vai valstī tiek novērots ceturtais saslimšanas vilnis vai arī turpinās trešais. Slimnīcu vadības spēj vien pateikties mediķiem.

“Pateicamies ārstiem par viņu cilvēcīgo attieksmi. Viņi jūt līdzi cilvēkiem, viņiem ir emocijas. Šis nav tikai pūlis skafandros,” skaidro Rostovas reģiona slimnīcas galvenais ārsts.

Šobrīd skaidrs, ka aicinājumiem vakcinēties jāskan krietni vien biežāk – to amatpersonas piemin gandrīz katrā uzrunā. Ministru prezidents Mihails Mišustins gan uzsver, ka veselības aprūpē krīze nepastāvot: “Veselības aprūpes sistēma ir pilnībā gatava Covid-19 pacientiem. Gultu un aprīkojuma skaits ir palielināts. Tomēr galvenais veids, kā pasargāt sevi un radiniekus ir vakcinēties.”

Arī prezidents Vladimirs Putins šodien atkārtoja, ka vakcinācijas temps ir jākāpina: “Vakcinācija pasargās cilvēkus no inficēšanās un slimības. Mēs to ļoti labi zinām. Ir svarīgi palielināt potēšanas tempu. Jums, deputātiem, šajā darbā ir aktīvi jāiesaistās.”

Taču vakcīnu temats arī citā kontekstā šodien Krievijas un britu medijos.

Pirmdien, 11. oktobrī, Lielbritānijas laikraksts ”The Sun” pieļāva, ka Krievijas izlūki nelegāli ieguvuši britu ražotās “AstraZeneca” vakcīnas izstrādes plānu, lai sāktu savas, “Sputnik” vakcīnas izveidi. Maskava tās nosaukusi par viltus ziņām.

“Ja runājam par mūsu, britu un Rietumu partneru pausto, nedomāju, ka šos nepamatotos paziņojumus kāds uztvertu nopietni. Mūsu virzienā tādu bijis daudz,” norāda Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Par šādu iespējamu incidentu pirmās ziņas tika saņemtas jau pērnā gada jūlijā.

2 komentāri