Krievija izraidīs 35 ASV diplomātus

Komentāri
Krievija izraidīs 35 ASV diplomātus
FOTO: LETA

Atbildot uz ASV sankcijām, Krievija izraidīs 35 Amerikas Savienoto Valstu diplomātus, ziņo Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Tiks izraidīts 31 ASV vēstniecības Maskavā darbinieks un četri ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā darbinieki, pavēstīja Lavrovs.

Pēc Lavrova teiktā, prezidentam arī iesniegti priekšlikumi par atbildes soļiem, tostarp “piedāvāts aizliegt amerikāņiem izmantot viņu vasarnīcu Serebrjanij Borā un viņu noliktavu Dorožnajas ielā”.

Tikmēr Krievijas Ārlietu ministrijas preses pārstāve Marija Zaharova par meliem nosaukusi izskanējušās ziņas, ka Krievija uz jaunajām ASV sankcijām atbildējusi ar angloamerikāņu skolas slēgšanu Maskavā.

ASV prezidents Baraks Obama ceturtdien paziņoja, ka reaģējot uz Maskavas “agresīvajiem” kiberuzbrukumiem Amerikas Savienoto Valstu amatpersonām, pret Krieviju tiks vērstas jaunas sankcijas un 35 Krievijas diplomāti, kas strādā vēstniecībā Vašingtonā un konsulātā Sanfrancisko, tiek pasludināti par “persona non grata” un viņiem 72 stundu laikā jāpamet ASV.

ASV sankcijas vērstas pret deviņām organizācijām un fiziskajām personām, tostarp pret Krievijas Federālo drošības dienestu (FDD) un pret Krievijas armijas izlūkdienestu (GRU).

Tiks slēgti arī divi Krievijas lietotie objekti ASV, kuri izmantoti “ar izlūkošanu saistītiem mērķiem”.

Lasi vēl