Krievija izraidījusi aviācijas inspektoru no Latvijas, kuru vaino spiegošanā

Komentāri
Krievija izraidījusi aviācijas inspektoru no Latvijas, kuru vaino spiegošanā
Foto: LETA

Krievija izraidījusi Latvijas civilās aviācijas vecāko inspektoru Andreju Dudarevu. Tiek apgalvots, ka viņš 22 gadus strādājis Rietumu specdienestos un piedāvājis slepenu informāciju Krievijai, svētdien ziņoja Krievijas telekanāls NTV.

Telekanāls vēstīja, ka Dudarevs 20 gadus strādājis slepenajos dienestos Latvijā un ASV. Šajā laikā viņš vācis slepenus materiālus, kas varētu dot smagu triecienu NATO pozīcijām Baltijas valstīs, un šo informāciju nodevis Krievijai.

Saskaņā ar telekanāla ziņoto Dudarevs četrus gadus slepeni braukājis uz Krieviju un meklējis kontaktus ar specdienestiem, un 2014. gada novembrī viņam tos izdevies nodibināt.

Dudarevs NTV pavēstījis, ka viņam bijusi pieejama slepena informācija par NATO aktivitātēm Baltijā, vairākiem NATO projektiem, militāro objektu celtniecību Latvijā, NATO un ASV pretraķešu aizsardzības sistēmu elementu izkārtojumu, kā arī kompromitējoša informācija par Latvijas augsta ranga militārpersonām.

Dudarevs piedāvājis šo informāciju krievu slepenajiem dienestiem, apmaiņā pret darbu Krievijā. Tomēr Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) secinājis, ka viņš ir slikti sagatavots spiegs un daļa no viņa piegādātās informācijas ir novecojusi vai neprecīza.
Ārlietu ministra padomnieks Mārtiņš Drēģeris pavēstīja, ka ministrija pagaidām atturas komentēt TV raidījumā pausto par Latvijas valstspiederīgā izraidīšanu.

Savukārt Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs bija pārsteigts par šādu informāciju un atzina, ka par to neko nav dzirdējis.

Lasi vēl