Krievija izraida Polijas un Vācijas diplomātus

Komentāri
Krievija izraida Polijas un Vācijas diplomātus
(Foto: LETA)

Krievijas Ārlietu ministrija pirmdien paziņojusi, ka no valsts izraidīti vairāki Polijas un diplomāti un viens Vācijas vēstniecības darbinieks.

Polijas diplomātu izraidīšanu Maskava skaidro ar darbību, kas nav savienojama ar viņu statusu. Krievija atzinusi, ka šis solis ir atbildes reakcija uz neseno Polijas lēmumu izraidīt vairākus Krievijas diplomātus ar tādu pašu pamatojumu, ar ko diplomātiskajās attiecībās parasti saprot spiegošanu. Izraidītie Polijas diplomāti jau devušies projām no Krievijas, norāda ministrija.

Arī Vācijas diplomātiskās pārstāvniecības darbinieks izraidīts, reaģējot uz nedraudzīgu Berlīnes soli, proti, Krievijas diplomāta izraidīšanu. Ministrijas paziņojumā uzsvērts, ka tas nekādā veidā nav saistīts ar otrdien gaidāmo Vācijas ārlietu ministra Franka Valtera Šteinmeiera vizīti Maskavā, kur viņš ar savu Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu gatavojas runāt par situāciju Ukrainā. Izraidīto diplomātu vārdi netiek atklāti.

Polijas ārlietu ministrs Gžegožs Shetina paziņojis, ka Varšava uzskata Maskavas rīcību par simetrisku atbildi. “No mūsu viedokļa šis jautājums ir izsmelts,” viņš piebildis.

Kā ziņots, telekanāls NTV svētdien pārraidīja sižetu, ka no Krievijas izraidīts bijušais Latvijas parlamenta deputāts Holostovs, kuru Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) apsūdzējis spiegošanā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl