Krievija izraida Polijas un Vācijas diplomātus

0 Komentāru
Krievija izraida Polijas un Vācijas diplomātus
(Foto: LETA)

Krievijas Ārlietu ministrija pirmdien paziņojusi, ka no valsts izraidīti vairāki Polijas un diplomāti un viens Vācijas vēstniecības darbinieks.

Polijas diplomātu izraidīšanu Maskava skaidro ar darbību, kas nav savienojama ar viņu statusu. Krievija atzinusi, ka šis solis ir atbildes reakcija uz neseno Polijas lēmumu izraidīt vairākus Krievijas diplomātus ar tādu pašu pamatojumu, ar ko diplomātiskajās attiecībās parasti saprot spiegošanu. Izraidītie Polijas diplomāti jau devušies projām no Krievijas, norāda ministrija.

Arī Vācijas diplomātiskās pārstāvniecības darbinieks izraidīts, reaģējot uz nedraudzīgu Berlīnes soli, proti, Krievijas diplomāta izraidīšanu. Ministrijas paziņojumā uzsvērts, ka tas nekādā veidā nav saistīts ar otrdien gaidāmo Vācijas ārlietu ministra Franka Valtera Šteinmeiera vizīti Maskavā, kur viņš ar savu Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu gatavojas runāt par situāciju Ukrainā. Izraidīto diplomātu vārdi netiek atklāti.

Polijas ārlietu ministrs Gžegožs Shetina paziņojis, ka Varšava uzskata Maskavas rīcību par simetrisku atbildi. “No mūsu viedokļa šis jautājums ir izsmelts,” viņš piebildis.

Kā ziņots, telekanāls NTV svētdien pārraidīja sižetu, ka no Krievijas izraidīts bijušais Latvijas parlamenta deputāts Holostovs, kuru Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) apsūdzējis spiegošanā.

0 Komentāru