Krievija izmisīgi glābj rubli

0 Komentāru
Krievija izmisīgi glābj rubli
()

Krievijas rubļa kurss šodien nokrities līdz visu laiku zemākajai vērtībai attiecībā pret dolāru, radot bažas par valsts ekonomikas attīstības izredzēm. Maskavas ielās aptaujātie cilvēki atzīst, ka veikalos sāk celties cenas.

Krievijas Centrālā banka šodien bija spiesta iejaukties, lai ar 1,7 miljardu dolāru injekciju apturētu pārāk strauju rubļa kursa krišanu – rīta pusē viens dolārs maksāja 41 rubli un 58 kapeikas, bet 1 eiro – 52 rubļus un 58 kapeikas, kas ir tuvu visu laiku zemākajam līmenim, kāds pret Eiropas vienoto valūtu tika sasniegts nedēļas sākumā.

Eksperti bažījas ka līdz ar naftas cenu krišanu arī rubļa kurss varētu kristies vēl vairāk, turklāt šo procesu negatīvi ietekmē arī Krievijas vadošā naftas ražotāja – uzņēmuma Rosneftj lūgums pēc valsts atbalsta 50 miljardu dolāru apmērā.  Tas ir vairāk nekā 40 miljardi, kurus Rietumvalstu sankciju skartais uzņēmums lūdza jau augustā.  Maskavas iedzīvotājiem ir dažādi viedokļi par nacionālās valūtas kursa kritumu.

Krievijas Centrālā banka automātiski iejaucas, kad rubļa vērtība pret divvalūtu grozu sasniedz augstāko robežu. Katra 350 miljonu dolāru intervence pabīda šo slieksni par 5 kapeikām.  Šogad šim mērķim banka izlietojusi jau 50 miljardus dolāru un tai var nākties celt procentu likmes, lai apturētu rubļa kursa krišanos un pakļautu inflāciju kontrolei.

0 Komentāru