Komentāri
Krievija izmanto Ukrainu kā jaunāko ieroču izmēģinājuma poligonu, saka Porošenko
FOTO: SCANPIX

Krievija uz Donbasu ved jaunākos ieročus, izmantojot Ukrainu kā to izmēģinājuma poligonu, sestdien paziņoja Ukrainas prezidents Petro Porošenko. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Ukrainai ir izdevies izveidot spēcīgu armiju ar stingru garu.

“Taču mēs cīnāmies ar 20.gadsimta ieročiem pret 21.gadsimta ieročiem, jo Krievija uz Donbasu nogādā mūsdienīgus ieročus, izmantojot Ukrainu kā izmēģinājuma poligonu,” pavēstīja Porošenko, tiekoties ar ASV senatoru delegāciju.

Viņš senatoru delegācijai pateicās par ASV stingro atbalstu Ukrainai sarežģītajos laikos, īpaši uzsverot Ukrainas un ASV kopīgo militāro mācību nozīmi.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

ES pirmdien plāno oficiāli vēl par sešiem mēnešiem – līdz 2016.gada janvārim – pagarināt sankcijas, kas piemērotas Krievijai par tās agresiju pret Ukrainu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl