Krievija īsteno plānu ietekmes iegūšanai Austrumeiropā

1 komentārs
Krievija īsteno plānu ietekmes iegūšanai Austrumeiropā
EPA/LETA

Krievija īsteno plānu slepenas ietekmes iegūšanai Austrumeiropas valstīs, ieskaitot Latviju.

Tas ir secināts Vašingtonas Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra un Sofijā bāzētā Demokrātijas pētījumu centra pētījumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tajā analizēta Bulgārijas, Latvijas, Serbijas, Slovākijas un Ungārijas pieredze.

Izmantojot Krievijai simpatizējošus politiķus, Maskava cenšas iegūt dominējošas pozīcijas ekonomikā, kā arī grauj pretkorupcijas sistēmu, norādīts pētījumā.

Ziņu aģentūra Reuters vēstī, ka ASV valsts departamenta amatpersonas atzinušas, ka pētījumā konstatētais sakrīt ar viņu konstatēto Krievijas ietekmi Austrumeiropā.

“Krievi ir iesaistīti ilgstošā kampaņā, lai atgūtu to, ko Putins uzskata par viņu likumīgo buferzonu Austrumeiropā, nolūkā graut ne tikai NATO un Eiropas Savienību, bet arī abu institūciju demokrātiskos pamatus,” aģentūrai Reuters norādīja kāda Valsts departamenta amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti.

TOP komentāri

  • emīls 1
    0 0 0

    emīls 1

    Putiniešiem Finks atgādina-Kas pie mums ar Ieročiem nāks...no Ieročiem arī aizies bojā! Finks arī- Un kas vēl šeit aizkavējušies-lai pasteidzas ...mums Viņu ...izveidotais HAOSS... jau ir piegriezies līdz ūkai....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl