Krievija ir “gatava karam”, tādai jābūt arī NATO, pauž Polijas ministrs

14 komentāri
Krievija ir “gatava karam”, tādai jābūt arī NATO, pauž Polijas ministrs
Foto: RIA Novosti

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir “gatavs karam”, un NATO “arī jābūt gatavai,” intervijā ASV laikrakstam “The New York Observer” norādījis Polijas aizsardzības ministrs Antonijs Macerevičs.

Putins cenšas atjaunot Krievijas impēriju, un, lai tas notiktu, viņam ir nepieciešama Ukraina, skaidroja ministrs. Putins “grib Ukrainu par katru cenu, lai arī ko tas prasītu”.

Putinam “ir daudz kāršu, ko izspēlēt. Viņš grib atjaunot impēriju. Viņš grib iespējas Polijā un citās valstīs. Tomēr Ukrainai ir jābūt impērijas daļai, neatņemamai daļai”.

“Putins saprot, ka bez Ukrainas nav impērijas. Tomēr viņš pieļāva milzu kļūdu – pateicoties Putinam, amerikāņu karavīri tagad ir tuvu pie Ukrainas robežām”, un “daudziem cilvēkiem NATO ir atvērušās acis”.

Vaicāts, vai Putina režīms plāno sākt karu pret NATO, Macerevičs sacīja: “Viņi to neizslēdz. Pirmais solis, es uzskatu, ir Ukraina. Bet es neizslēdzu militāru uzbrukumu Tālajos Austrumos. Viņi grib novērst Amerikas uzmanību, pagarināt konfrontācijas fronti, lai radītu labvēlīgu situāciju agresijai Eiropā.”

Ministrs laikrakstam arī sacīja, ka Krievija cenšas viņu diskreditēt, lietā liekto propagandas līdzekļus. “Man nepatīk komunisti un Putina cilvēki, un viņiem nepatīku es. Tas ir normāli. Viņi baidās no manis, un grib “nogalināt” mani, lietojot propagandas instrumentus,” sacīja Macerevičs.

Tomēr “aizsardzības jomā tas neko neietekmē”.

“Tagad Polijai būs armija, kas patiesi spēj aizsargāt mūsu valsti pret jebkādu agresiju.” Neviena no līdzšinējām valdībām to nav gribējusi, sacīja Macerevičs. “Viņu doktrīna bija – paļauties uz cietiem.”

Polija apņēmusies tērēt aizsardzībai 2,5% iekšzemes kopprodukta un dubultot armijas apjomu līdz 200 000 karavīru. “Tikai tad mēs spēsim aizsargāt sevi un efektīvi palīdzēt mūsu sabiedrotajiem,” viņš sacīja.