Krievijā grib aizliegt ievest šprotes

Komentāri
Krievijā grib aizliegt ievest šprotes
FOTO: LETA

Krievijas Federālā zvejniecības aģentūra (“Rosribolovstvo”) ieteikusi Lauksaimniecības ministrijai paplašināt pagājušajā nedēļā rietumvalstīm noteikto pārtikas preču embargo, ietverot šajos sarakstos arī zivju konservus un zivju pārstrādes produkciju no Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Šāds aizliegums acīmredzot skartu arī Latvijas šprotu eksportu.

“Mēs uzskatām, ka tāda iespēja pastāv. (..) Krievija spēj pilnībā aizstāt importa zivju konservus ar savējiem.”

Aģentūra un ministrija organizējušas ražotāju cenu monitoringu un vērīgi seko situācijai. Esot iecerēts arī stimulēt zivju kravu transportēšanu no Krievijas Tālajiem Austrumiem uz valsts centru, nodrošinot transporta koridorus, pa kuriem šīm kravām tiktu dota priekšroka salīdzinājumā ar citām.

“Rosribolovstvo” interneta vietnē tikmēr lasāms, ka Melnās jūras šprotes Krievijas patērētāju galdam plāno piegādāt Krimas zvejnieki.

Kā ziņots, Krievija 8.augustā noteikusi pilnīgu embargo liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem, kas tiek importēti no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Šajā sarakstā nav iekļautas šprotes, zivju un gaļas konservi, alkohols, kā arī saldējums.

Lasi vēl