Krievijā ierosināts piespriest bargus sodus par nepatiesas informācijas izplatīšanu par Covid-19

1 komentārs
Krievijā ierosināts piespriest bargus sodus par nepatiesas informācijas izplatīšanu par Covid-19
AP / SCANPIX

Krievijas parlamentā iesniegts likumprojekts, kas paredz bargus sodus, tostarp līdz pieciem gadiem ilgu cietumsodu, par nepatiesas informācijas izplatīšanu par jauno kornavīrusu.

Ja persona tiks atzīta par vainīgu netīšā cita cilvēka nāves izraisīšanā vai smagu seku izraisīšanā, izplatot “tīši nepatiesu” informāciju par dzīvībai bīstamiem apstākļiem, tai var tiks piespriests līdz diviem miljoniem rubļu (22 690 eiro) liels naudassods vai līdz pieciem gadiem ilgs cietumsods.

Likumprojekts arī paredz sodu, tostarp līdz 1,5 miljonam rubļu lielu naudassodu un līdz trīs gadiem ilgu cietumsodu, par kaitējumu personas veselībai, izplatot nepatiesu informāciju.

Šis ierosinājums ir daļa likumprojektu kopuma, kas arī paredz ieviest bargus sodus, tostarp līdz septiņiem gadiem ilgu cietumsodu, par karantīnas noteikumu pārkāpšanu.

Labojumus Krievijas Kriminālkodeksā ierosināja parlamenta apakšpalātas Valsts domes spīkers Vjačeslavs Volodins un vēl viens augsta ranga Krievijas valdošās partijas deputāts Pāvels Krašeninnikovs, tādēļ domājams, ka tie tiks ātri pieņemti.

Saskaņā ar oficiālajiem datiem Krievijā ar Covid-19 vīrusu inficējušies 1836 cilvēki, no kuriem deviņi ir miruši. Taču patiesais saslimušo skaits, visticamāk, ir daudz lielāks.

Lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatību, Maskavā no pirmdienas visiem iedzīvotājiem jāuzturas mājās pašizolācijā, un līdzīgus ierobežojumus noteikuši arī vismaz 14 no vairāk nekā 80 Krievijas reģioniem.