Krievija iejaukusies ASV vēlēšanās, lai palīdzētu Trampam uzvarēt – paziņo CIP

Komentāri
Krievija iejaukusies ASV vēlēšanās, lai palīdzētu Trampam uzvarēt – paziņo CIP

ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde konstatējusi, ka Krievija iejaukusies ASV prezidenta vēlēšanās, lai palīdzētu uzvarēt Donaldam Trampam. Par to ziņo ASV prese, atsaucoties uz amatpersonu teikto. Tikmēr ASV prezidents Baraks Obama uzdevis izlūkdienestiem veikt visaptverošu pārbaudi par priekšvēlēšanu laikā notikušajiem kiberuzbrukumiem.

Vairāki ASV vadošie laikraksti ziņo par ASV izlūkdienestu konstatēto, ka Krievija ir slepeni iejaukusies ASV vēlēšanās, lai vairotu Donalda Trampa izredzes uzvarēt. Centrālā izlūkošanas pārvalde jeb CIP ar augstu ticamības pakāpi atzinusi, ka Krievija ir vainojama Demokrātu partijas e-pastu uzlaušanā ar mērķi kaitēt Hilarijai Klintonei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunievēlētā prezidenta Trampa komanda ir noraidījusi CIP slēdzienu par Krievijas iejaukšanos, paziņojot, ka “tie ir tie paši cilvēki, kuri sacīja, ka Sadamam Huseinam ir masu iznīcināšanas ieroči”. Arī Krievijas amatpersonas atkārtoti noliegušas, ka Kremlim ir bijis kāds sakars ar e-pastu uzlaušanu.

Tikmēr ASV prezidents Baraks Obama līdz 20. janvārim, kad beidzas viņa pilnvaras, izlūkdienestiem ir uzdevis veikt visaptverošu izmeklēšanu par virkni kiberuzbrukumu priekšvēlēšanu laikā.

“Prezidents ir skaidri pateicis savu nostāju, ka kiberuzbrukumi, jo īpaši vēlēšanu laikā, ir nepieņemami starptautiskajās attiecībās. Diemžēl šāda rīcība Maskavai nav nekas jauns. Mēs redzam, ka viņi to dara jau gadiem — cenšas iejaukties vēlēšanās un ir veikuši līdzīgas darbības Eiropā un daudzviet Āzijā. Tātad diemžēl viņi to dara jau ilgstoši. Bet prezidents ir skaidri darījis zināmu prezidentam Putinam, ka tas ir nepieņemami,” pauda Ēriks Šulcs, Baltā nama preses sekretārs.

Baltā nama administrācija ir pārliecināta, ka Krievijas hakeri bija ielauzušies arī Republikāņu partijas datorsistēmās, taču no tām iegūto informāciju nav publiskojuši. Savukārt no Demokrātu partijas iegūtos dokumentu hakeri nodeva atklātībā, tos noplūdinot interneta vietnei “WikiLeaks”.

Atsaucoties uz vārdā neminētu augstu ASV amatpersonu, laikraksts “Washington Post” vēsta, ka izlūkdienesti ir identificējuši ar Krievijas valdību saistītas personas, kuras “WikiLeaks” nodeva tūkstošiem uzlauzto e-pastu. Demokrātu partijas vadība ir pārliecināta, ka tas bija apzināts mēģinājums diskreditēt Hilariju Klintoni.

Izlūkdienestu ziņojums par to, kā Krievija iejaucās ASV vēlēšanās ir slepens un pagaidām nav zināms, vai tas tiks publiskots.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl