Krievija grasās uz Ukrainu sūtīt otru “humānās palīdzības” konvoju

Komentāri
Krievija grasās uz Ukrainu sūtīt otru “humānās palīdzības” konvoju
Foto: ITAR TASS/SCANPIX

Kremlis gatavojas nosūtīt vēl vienu “humānās palīdzības” kravu uz Ukrainas austrumiem, pirmdien paziņojis Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

“Mēs ceram, ka otro konvoju būs iespējams nosūtīt tuvākajās dienās,” preses konferences laikā pavēstīja S. Lavrovs, piebilstot, ka attiecīga diplomātiskā nota Kijevai nosūtīta jau svētdien.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr Ukrainas pretterorisma operācijas preses centrs ziņo, ka Ukrainas bruņotie spēki svētdien – Ukrainas neatkarības dienā – noturējuši kontroli pār robežu, atvairījuši uzbrukumus un iznīcinājuši apmēram 250 Krievijas algotņus.

“Par spīti ienaidnieka aktivitātei, tā pretuzbrukumiem, Ukrainas bruņotie spēki turpina noturēt jau ieņemtās pozīcijas un nodarīt teroristiem ievērojamus zaudējumus. Tika iznīcināti apmēram 250 Krievijas algotņi, astoņi ienaidnieka tanki, desmit bruņmašīnas, trīs daudzstobru reaktīvās artilērijas sistēmas “BM-21 Grad” un viena “haubice”,” teikts preses centra paziņojumā.

Paziņojumā arī norādīts, ka nezināmu iemeslu dēļ naktī pirmo reizi ilgā laikā nav notikusi Ukrainas apšaude no Krievijas teritorijas.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

5.jūlijā separātistu bandas tika padzītas no diviem nozīmīgiem Donbasa centriem – Slovjanskas un Kramatorskas. Kaujinieki tagad savus spēkus koncentrē Doņeckā un Luhanskā.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Lasi vēl