Krievijā filma par cara dēku ar balerīnu izraisa protestus, kas pāraug vardarbībā

2 komentāri

Filma – stāsts par Krievijas pēdējā cara Nikolaja II jaunības dienu dēku ar slavenu balerīnu sacēlis traci Krievijā vēl pirms tās nonākšanas uz ekrāniem. Filma ir aizskārusi daudzu pareizticīgo jūtas – protesti pāraug vardarbībā, un vairāki Krievijas kinoteātri jau atteikušies filmu izrādīt.

Režisora Alekseja Učiteļa kinofilma “Matilde” ir stāsts par Krievijas pēdējā imperatora Nikolaja II mīlas dēku ar slavenu poļu balerīnu Matildi Kšesiņsku. Vērienīgā kostīmdrāma, kurā netrūkst arī pikantu ainu, nu sākusi savu ceļu pie skatītājiem un sastapusies ar lielu pretreakciju. Sevišķi asi pret filmu nostājusies pareizticīgo baznīca, kas Nikolaju II slavina kā Svēto un uzskata, ka filma aizskar ticīgo reliģiozās jūtas.

No mutvārdu draudiem fanātiķi ķērušies arī pie reāliem darbiem – nedēļas sākumā maskās tērpti uzbrucēji aizdedzināja automašīnas pie filmas režisora advokātu biroja.

KONSTANTĪNS DOBRIŅINS
advokāts

Apkārt aizdedzinātajām automašīnām bija izkaisītas lapiņas, uz kurām bija rakstīts, “Sadegsi par Matildi”. Tāpēc mēs to vērtējam kā kārtējo epizodi uzbrukumiem, kas notiek jau mēnesi.

Augusta beigās ar degmaisījuma bumbām apmētāta filmas “Matilde” režisora studijas ēka Sanktpēterburgā, savukārt pagājušonedēļ ar benzīna un gāzes tvertnēm piekrauts auto eksplodēja pie kinoteātra durvīm Jekaterinburgā.

Viena no redzamākajām filmas pretiniecēm ir Krievijas Valsts domes deputāte Nataļja Poklonska, kas plašāk zināma kā bijusī prokurore Krievijas okupētajā Krimā. Viņa vērsusies prokuratūrā, lūdzot pārbaudīt filmas scenārija atbilstību vēstures faktiem.

Reaģējot uz pēdējā laika notikumiem, Krievijas lielākais kinoteātru tīkls paziņojis, ka filmu “Matilde” nerādīs. Neizpratnē par tik sakāpinātu reakciju ir filmas režisors.

Valsts atbildīgās iestādes ir devušas atļauju filmu rādīt, kas apliecina, ka nekādu likuma pārkāpumu vai ticīgo jūtu aizskaršanas filmā nav.

Filmas pirmizrāde atsevišķos kinoteātros jau notikusi, savukārt plašāk uz ekrāniem Krievijā un citās valstīs, arī Latvijā, to sāks rādīt oktobra beigās.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl