Krievijā durvis ver atkritumu izstāde

1 komentārs
Krievijā durvis ver atkritumu izstāde
TASS/SCANPIX

Sanktpēterburgā darbu sākusi jauna izstāde – pārstrādes uzņēmums atklājis “Atkritumu muzeju”, kas ir kā atgādinājums par to, ka mūsu izmestie gruži nekur nepazūd, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Pirmā lieta, ko apmeklētāji ierauga, ieejot izstādē, ir krāsainie konteineri, kas paredzēti atkritumu šķirošanai. Krievijā tā ir sasāpējusi problēma, 2014. gada Pasaules Bankas ziņojumā atklāts, ka valstī vien 5-7% atkritumu tiek pārstrādāti, kamēr vairāk nekā 90% nonāk izgāztuvēs vai arī nereģistrētos atkritumu kalnos.

Izstādē iespējams redzēt gružu dzīves ciklu. Gan tādu, kas iziet pārstrādes procesu un kļūst par ko pavisam citu, gan to, kas nonāk nepārraudzītās kaudzēs un bojā vidi vēl gadiem, pat gadu simtiem ilgi.

Izstādē arī izcelts neizmantotais atkritumu potenciāls, tos nepārstrādājot. Organizētāji arī piedāvā risinājumus, kas var tikt izveidoti, piemēram, no pārstrādātām PET pudelēm, tie iekļauj 3D printera radītas mēbeles, dažādus mājsaimniecības rīkus un daudz ko citu.

Arī pats muzejs savā ziņā ir pārstrādāts un to visai ātri var izjaukt. Trīs stāvu lielā būve veidota no kravas kuģu konteineriem.

Izstāde atvērta katru dienu. Izstādīti arī piemēri, ko darīt ar izgāztuvju kalniem, piemēram, līdzīgi kā Rīgā, veidojot kalnus, slēpošanas nobraucienus vai ko līdzīgu.

1 komentārs