Krievija diennakts laikā ir spējīga sagatavoties iebrukumam Baltijā

2 komentāri

Krievijai vajadzīgais laiks, lai iebruktu Baltijas valstīs, būtu līdz divām diennaktīm. Ar šādiem aprēķiniem klajā nākuši Lietuvas drošības dienesti, brīdinot, ka arī NATO jābūt līdzīgā gatavībā. Lietuvieši arī bažījas, ka ar savām militārajām aktivitātēm Baltijas reģionā Krievija gatavojas kam līdzīgam kā Austrumukrainas konflikts.

Lietuva brīdina savus Baltijas kaimiņus, ka Krievijas aktivitātes pie rietumu robežām var vērtēt arī kā gatavošanos iebrukumam Baltijā.

Lietuvas drošības dienesti savā jaunākajā ziņojumā aprēķinājuši, ka Krievijai savam iespējamam iebrukumam būtu nepieciešams 24 līdz 48 stundu sagatavošanās laiks, kas nozīmē, ka NATO un Baltijas valstīm arī jābūt spējīgām šajā laikā sagatavoties konfliktam.

“Krievijas galvenais mērķis ir nodrošināt savas militārās spējas Baltijas reģionā. Tas nozīmē, ka tas var novest pie militārās operācijas bez garāka sagatavošanās perioda,” saka Lietuvas Aizsardzības ministrijas pārstāvis Remigijs Baltrēns.

“Jā, NATO zina, ka Krievijas kaujas gatavības laiks ir 24 līdz 48 stundas. Mums ir aizsardzības plāns. Bet mēs nevaram reaģēt tik ātri, cik mums gribētos,” norāda kaimiņvalsts aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis.

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts skaidro, ka jebkuri bruņotie spēki, arī Krievijas, atrodas cikliskā gatavībā, proti, reaģēšanas ātrums regulāri mainās.

“Šobrīd notiek NATO bataljonu izvietošana Baltijas valstīs un Polijā, kas ir tieši domāti šādu problēmu risināšanai un atturētu riskus,” teic NATO Stratēģiskās komunikācijas centra direktors Jānis Sārts.

Krievija kopā ar Baltkrieviju gatavojas vērienīgām militārajām mācībām “Zapad 2017”, kas rudenī notiks netālu no Lietuvas robežas, un kaimiņi bažījas, ka mācības neiztiks bez provokācijām. Latvijas puse gan piesardzīgāk izturas pret šādiem pieņēmumiem.

“Protams, ka mums ir bažas, tāpēc mēs vairāk runājam par caurspīdīgumu un sadarbību. Esmu priecīgs, ka man bija iespēja tikties ar Baltkrievijas kolēģi, un viņš man solīja, ka ielūgs vairāk novērotājus no mūsu puses. Ceru, ka viņš turēs savu vārdu,” saka aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Savukārt valdība šodien lēma par Latvijas piedalīšanos Eiropas centra izveidē cīņai pret hibrīdo apdraudējumu. Centru plānots veidot Somijā.

TOP komentāri

 • natis
  +1 +1 0

  natis

  ..Krievijai vajadzīgais laiks, lai iebruktu Baltijas valstīs, būtu līdz divām diennaktīm.
  Tad priekš kam tad mums NATO? Tikai biznesam?
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Vai TV3 nelej ūdeni uz troļļu dzirnavām?Par austrumu kaimiņa militāro spēku taču zina visa pasaule,ar to visi rēķinās,jābūt uzmanīgiem un gataviem, nav, ko panikot.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl