Krievijā diennakts laikā ar Covid-19 inficēto skaits pieaudzis par 16%

1 komentārs
Krievijā diennakts laikā ar Covid-19 inficēto skaits pieaudzis par 16%
TASS / SCANPIX

Krievijā pēdējās diennakts laikā reģistrēti 2558 inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusu un kopējais inficēto skaits pieaudzis par 16%, sasniedzot 18 328.

Kopš svētdienas miruši vēl 18 cilvēki, kuriem konstatēts vīruss, tādējādi Krievijā tā izraisītā slimība Covid-19 prasījusi kopumā 148 cilvēku dzīvības.

Maskavā pēdējo 24 stundu laikā reģistrēti 1355 jauni inficēšanās gadījumi. Galvaspilsētā, kur dzīvo vairāk nekā 12 miljoni cilvēku, diagnosticētas gandrīz divas trešdaļas Krievijas kopējā inficēšanās gadījumu skaita.

Vēl 495 cilvēkiem šīs diennakts laikā vīruss atklāts Maskavas apgabalā, 121 – Sanktpēterburgā, 44 – Tveras apgabalā un 41 – Krasnodaras novadā.

Jaunu inficēšanās gadījumu skaits Krievijā krasi pieaudzis pēdējo divu nedēļu laikā – kopš 1.aprīļa tas palielinājies par 560%.

Lasi vēl – Putina reputācija vīrusa skavās

Covid-19 izplatība radījusi milzīgu slodzi Maskavas slimnīcām un, lai ierobežotu vīrusa izplatību, pilsētā trešdien sāks darboties īpaša digitālo pārvietošanās atļauju sistēma. Saskaņā ar pilsētas mēra Sergeja Sobjaņina izdoto rīkojumu tie maskavieši, kuriem jādodas darbā, saņems pastāvīgu kodu uz divām nedēļām, bet personiskiem braucieniem neatkarīgi no tā, vai plānots pārvietoties ar sabiedrisko transportu, taksometru, personisko mašīnu vai divriteni, paredzētas vienreizējas caurlaides, kurās būs norādīts pārvietošanās maršruts.

Pirmdien Maskavas mērijas interneta vietnē sākta šo kodu izdošana.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Kā ziņots, maskavieši kopš marta beigām drīkst atstāt dzīvesvietu tikai tādēļ, lai dotos uz darbu, ja nav iespējams strādāt attālināti, un gadījumos, ja nepieciešama neatliekama medicīniskā palīdzība vai radušies citi tieši draudi dzīvībai vai veselībai, kā arī lai iepirktos tuvākajā veikalā vai aptiekā.

Atļauts arī izvest pastaigā mājdzīvniekus ne tālāk par 100 metriem no dzīvesvietas, kā arī iznest atkritumus.

Lasi vēl – Policisti Maskavā izglābj vīrieti, kurš gandrīz izkritis pa 15. stāvu, un pēcāk sastāda viņam protokolu par pašizolācijas neievērošanu