Komentāri
Krievija cenšas cenzēt pasaules medijus par gaidāmo spriedumu Navaļnija lietā
(Foto: LETA)

Krievijas mediju uzraudzības dienests pieprasījis, lai radio Brīvība savā mājaslapā dzēš publikāciju par gaidāmo spriedumu opozicionāra Alekseja Navaļnija lietā, paziņoja radiostacijas žurnālists Aleksandrs Podrabineks.

Ja prasība netiks izpildīta, dienests draudējis slēgt piekļuvi radio Brīvība vietnei Krievijas teritorijā.

Pirms tam ar analoģisku prasību dienests bija vērsies pie Ukrainas ziņu vietnes Gordon. 21.decemvbrī vietne paziņoja, ka publikācija par gaidāmo tautas saietu Navaļnija atbalstam ir izdzēsta.

Dienests arī pieprasījis sociālo tīklu Twiter un Facebook vadībai liegt piekļuvi Navaļnija atbalsta publikācijām. Sākotnēji Facebook izpildīja dienesta prasības, bet nākamās tāda pat rakstura pretenzijas noraidīja. Twitter jau uzreiz Krievijas ierēdņu prasības noraidīja.

Telekanāls Doždj, atsaucoties uz informētu avotu, ziņoja, ka ka tiek risināti nopietnāki jautājumi, nevis tikai tvītu bloķēšana. Avots ļāvis noprast, ka jautājums ir pārgājis Krievijas un ASV starpvalstu attiecību dimensijā.

Augusta sākumā dienests, draudot ar bloķēšanu, vairākiem elektroniskajiem medijiem pieprasīja bloķēt publikācijas par tobrīd gatavoto Sibīrijas federalizācijas maršu. Šādu prasību saņēma arī britu raidsabiedrības BBC krievu redakcija. Reaģējot uz prasību, redakcija nedaudz izmainīja publikācijas tekstu, tomēr kategoriski atteicās to dzēst. Arī mediji Graņi un Novij Region uz šo prasību reaģēja ar atteikumu.

Maskavas tiesa spriedumu brāļiem Aleksejam un Oļegam Navaļnijiem pasludinās otrdien. Tiesas sēde sāksies plkst.9. Aleksejam Navaļnijam prokuratūra pieprasījusi desmit gadus vispārējā režīma cietumā, bet Oļegam – astoņus. Sākotnēji bija paredzēts, ka spriedums tiks pasludināts 15.janvārī.

Navaļnija atbalstītāji grasījās 15.janvārī Maskavas Manēžas laukumā rīkot tautas saietu. Vienlaikus ar akcijas gatavošanu valsts struktūras sāka vērst spiedienu uz medijiem un sociālā tīkla Facebook administrāciju.

Parādoties informācijai par sprieduma pasludināšanas pārcelšanu, Navaļnija atbalstītājs Leonīds Volkovs, kurš pērn emigrēja uz Luksemburgu, paziņoja, ka tautas saiets tiek pārcelts. Tagad akciju plānots rīkot jau otrdien plkst.19. ”Viņi nobijās no 15.janvāra tautas saieta,” norādīja Volkovs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl