Komentāri
Krievija bloķē vairāku Eiropas Savienības valstu preču importu
Foto: Flickr

No ceturtdienas, 6. augusta, Krievijā aizliegts ievest vaislas liellopus, vaislas sīklopus, kā arī savvaļas, zoodārzu un cirka zvērus no Grieķijas, Itālijas un Bulgārijas. Ierobežojumi skāruši arī citas Rietumvalstis, liecina Krievijas Federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta (“Rosseļhoznadzor”) paziņojumi.

Krievijas uzraugs šādu lēmumu pamato ar iespējamu zilās mēles slimības izplatīšanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat no trešdienas, 6. augusta, par iemeslu minot liellopu slimību, Krievijā liegts liellopu imports no Rumānijas. No šīs valsts Krievijā aizliegts ievest arī liellopu gaļu un lopu olbaltumvielu produktus.

”Rosseļhoznadzor” lēmumi skāruši arī Japānu – uz šo valsti Krievija liegusi eksportēt 4,5 tūkstošus kubikmetru koksnes. Atbildīgās amatpersonas pamatojušas šādu lēmumu ar to, ka koksne neesot eksportam derīga.

Jūlija pēdējā dienā Eiropas Savienība (ES) apstiprinājusi ”trešās fāzes” sankcijas pret Krieviju. Pret Maskavu vērsto ekonomisko sankciju ietvaros pieeja Eiropas kapitāla tirgum liegta piecām Krievijas valdībai piederošām bankām – “Sberbank”, VTB, “Gazprombank”, VEB un “Rosselkhozbank”.

Sankciju dēļ savus lidojumus uz Eiropu spiesta pārtraukt arī nesen izveidotā zemo cenu aviokompānija “Dobroļot”. Sankcijas pret ”Dobroļot” Eiropas Savienība noteica 30.jūlijā, jo šī aviokompānija tieši piedalījusies anektētās Krimas pussalas integrācijā Krievijā, tāpēc vairāki Eiropas partneri atteikušies izpildīt savas saistības pret aviopārvadātāju, kas, savukārt, rezultējies ar vairāku līgumu anulēšanu.

Sankcijas pret Krieviju saistībā ar tās agresiju Ukrainā īstenojusi arī Japāna un ASV, kura sankcijās vērsās pret Krievijas enerģētikas, ieroču rūpniecības un finanšu nozari.

Pagājušajā nedēļā Krievija atklāja ”nepilnības” Latvijas zivju un sausā piena produktos. Vēlāk gan Latvijas Zivrūpnieku asociācijas prezidents Didzis Šmits atzina, ka šai zivju kravai no Latvijas, kas tika aizturēta uz Krievijas robežas, nebija pievienoti korekti dokumenti, tādēļ ažiotāžai neesot pamata.

Sankciju vilnis pret Krieviju sākās pēc pasažieru lidmašīnas “Malaysia Airlines” katastrofas, kurā dzīvību zaudēja gandrīz trīs simti cilvēku.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl