Krievija bloķē ANO Drošības padomes paziņojumu par Mariupoles apšaudi

3 komentāri
Krievija bloķē ANO Drošības padomes paziņojumu par Mariupoles apšaudi
(Foto: LETA)

Krievijas delegācija nobloķējusi ANO Drošības padomes paziņojuma pieņemšanu par Ukrainas dienvidaustrumu pilsētas Mariupoles apšaudīšanu, atsaucoties uz savu informācijas avotu, vēsta ziņu aģentūra Reuters. Šo ziņu tviterī svētdien apstiprinājis arī Lielbritānijas vēstnieks ANO Marks Laials Grants.

Paziņojuma projektā nosodīti “separātistu nesenie provokatīvie izteikumi” sakarā ar Mariupoles apšaudīšanu. Dokumentā runa bijusi par teroristu organizācijas Doņeckas tautas republika līdera Aleksandra Zaharčenko paziņojumu, kurā viņš pasludina uzbrukumu Mariupolei.

Krievijas pārstāvniecība ANO savukārt norāda, ka paziņojumu Drošības padomē nav izdevies saskaņot, “jo Lielbritānijas delegācija uzstāja uz to, lai padome nosoda atsevišķus zemessargu izteikumus”, vēsta Krievijas ziņu aģentūra TASS.

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas novērotāji iepriekš paziņojumā bija apliecinājuši, ka Mariupole apšaudīta no prokremlisko kaujinieku kontrolētās teritorijas.

Bojāgājušo skaits pēc Mariupoles apšaudes ar reaktīvajām mīnmetēju iekārtām Grad, ko sestdien veica Krievijas finansētās un apbruņotās teroristu bandas, sasniedzis 30 cilvēkus.Uz vietas tika nogalināti 23 civiliedzīvotāji, tostarp viens bērns, bet vēl septiņi miruši no gūtajiem ievainojumiem slimnīcā, teikts Doņeckas apgabala administrācijas paziņojumā. Slimnīcās ar dažādas smaguma pakāpes ievainojumiem atrodas vēl 75 cilvēki, tostarp astoņi bērni.

3 komentāri