Komentāri
Krievijā avarē stratēģiskais bumbvedējs; divi piloti gājuši bojā
FOTO: LETA

Krievijas Tālajos Austrumos otrdien avarējis stratēģiskais bumbvedējs Tu-95 ar septiņiem apkalpes locekļiem, no kuriem pieci atrasti dzīvi, bet divi gājuši bojā.

“Apkalpe pameta lidmašīnu,” pavēstīja Krievijas Aizsardzības ministrija. Ministrijas paziņojumā arī norādīts, ka lidmašīna Tu-95 avārijas brīdī nav vedusi kaujas munīciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apkalpei, kas veica treniņlidojumu pie Habarovskas, izdevies izlēkt ar izpletņiem, vēsta ministrija, atsaucoties uz otras šajā rajonā lidojošās lidmašīnas apkalpes sniegtajām liecībām.

“Lidmašīna avarēja vientuļā vietā, uz zemes nav nodarīts kaitējums,” teikts ministrijas paziņojumā. “Austrumu kara apgabala meklēšanas un glābšanas vienības atradušas vietu, kur piezemējās divi Tu-95 lidotāji. Abi piloti gājuši bojā.”

Piecu izdzīvojušo apkalpes locekļu veselības stāvoklis ir apmierinošs.

Pēdējo nedēļu laikā Krievijā ziņots par vairākiem negadījumiem, kas rada bažas par valsts militāro lidmašīnu drošību.

Jūnijā armija ziņoja par negadījumu, kurā bija iesaistīta līdzīga Tu-95 lidmašīna. Pacelšanās laikā Amūras reģionā aizdegās tās dzinējs.

Šā mēneša sākumā treniņlidojuma laikā Tālajos Austrumos divi piloti gāja bojā, kad avarēja lidmašīna Su-24.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl