1 komentārs

Šonedēļ aprit 25 gadi, kopš PSRS oficiāli beidza pastāvēt. Mūsdienu Krievijā šo gadadienu piemin nelabprāt, jo krievi joprojām sāpīgi izjūt to, ka līdz ar padomju savienības sabrukumu tika zaudēts lielvaras statuss. Taču ar visai lielu pompu nupat svinēta totalitārās valsts diktatora Staļina dzimšanas diena.

Ar sarkaniem karogiem, sirpjiem un āmuriem un ziediem cilvēku kolonna šonedēļ virzījās pa Sarkano laukumu virzienā uz Kremļa sienu, kur apglabāts Josifs Staļins. Šo pasākumu, atzīmējot asiņainā diktatora 137. dzimšanas dienu, rīkoja Krievijas komunistiskā partija. Tās biedri ar neslēptu nostalģiju atceras laiku pirms padomju impērijas sabrukuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Es bieži vien salīdzinu padomju laiku ar mūsdienām. Un salīdzinājums neiet par labu mūsdienu ”demokrātiskajai” Krievijai. Pat ja padomju laikā viss nebija labi, tādas lietas kā izglītība, medicīna, zinātne, darbojās visas tautas labā,” ar nostalģiju atminas Krievijas Komunistiskās partijas biedrs Ruslans Kučkovs.

Foto: LETA/AFP

Šonedēļ atzīmēt var arī oficiālo datumu, kad pastāvēt beidza padomju savienība. 1991. gada 25. decembrī no amata atkāpās tās pēdējais līderis Mihails Gorbačovs, kura sāktās reformas veicināja totalitārās valsts sabrukumu.

Mihails Gorbačovs
Ja es nebūtu atkāpies, būtu sācies pilsoņu karš. Un jūs jau zināt, ka krievi prot karot. Vēsture rāda, ka cilvēki šeit ir izturīgi.

PSRS sabrukuma gadadiena kaimiņvalstī netiek īpaši atzīmēta. Sabiedrisko procesu analītiķus gan tas nepārsteidz.

Lipmane: ”Padomju Savienības sabrukums nav nekas svinams. Tāds ir absolūtā vairākuma viedoklis Krievijā. Vēlme tajā atgriezties gan nav milzīga. Drīzāk tā ir tāda viegla nostalģija,” uzskata politoloģe Maša Lipmane.

Atkāpšanās brīdī Gorbačovs jau faktiski bija prezidents bez valsts, jo neatkarību no Padomju Savienības bija pasludinājusi pat Krievija.

Foto

 

TOP komentāri

  • Smaida
    0 0 0

    Smaida

    Ja nebutu Gorbacova,,,Latvija joprojam butu Krievijas Republika...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl