Krievija atvēlējusi Āfrikas valstīm 300 miljonus “Sputnik V” devu

3 komentāri
Krievija atvēlējusi Āfrikas valstīm 300 miljonus “Sputnik V” devu

Krievija atvēlējusi Āfrikas valstīm 300 miljonus Covid-19 vakcīnas “Sputnik V” devu, piektdien, 19. decembrī, paziņojis Āfrikas Slimību kontroles centrs.

Krievija ir piedāvājusi finansējuma paketi Āfrikas Savienības vadītajai Āfrikas Vakcīnu sagādes darba grupai (AVATT), un papildu devas ļaus Āfrikai sasnieg savu mērķi vakcinēt pret jauno koronavīrusu 60% Āfrikas iedzīvotāju, paziņoja Āfrikas Savienība.

AVATT izdevies nodrošināt arī 270 miljonus devu uzņēmumu “AstraZeneca”, “Pfizer” un “Johnson & Johnson” izstrādāto Covid-19 vakcīnu.

“Sputnik V” vakcīnas Āfrikā būs pieejamas no maija, paziņoja Āfrikas Slimību kontroles centrs.

Centrs šonedēļ pavēstīja, ka Covid-19 vakcīnu izplatīšana Āfrikā sāksies nākamajā nedēļā. Pirmā būs “AstraZeneca” vakcīna, kas tiks piegādāta aptuveni 20 valstīm.

Līdz šim cilvēku vakcinēšana pret jauno koronavīrusu sākta tikai septiņās Āfrikas valstīs. Drīzumā vakcinēšana sāksies arī Senegālā un Zimbabvē.

Saskaņā ar Āfrikas Slimību kontroles centra jaunākajiem datiem Āfrikā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta gandrīz 3,8 miljoniem cilvēku, no kuriem gandrīz 100 000 ir miruši.

Āfrikā reģistrēti 3,5% no visā pasaulē reģistrētajiem inficēšanās gadījumiem.

LETA jau vēstīja, ka saskaņā ar Alžīrijas prezidenta Abdelmadžida Tebuna televīzijas pārraidītā uzrunā Krievijā izstrādāto Covid-19 vakcīnu “Sputnik V”  sešu vai septiņu mēnešu laikā sāks ražot Alžīrija.

Alžīrija, kas ir ilggadēja Krievijas sabiedrotā, izmantoja “Sputnik V”, lai janvārī sāktu vakcinācijas kampaņu pret jauno koronavīrusu.

Lasi vēl:

3 komentāri