Krievija atsakās no saviem karavīriem, kas arestēti Ukrainā

1 komentārs
Krievija atsakās no saviem karavīriem, kas arestēti Ukrainā
Foto: AFP / LETA

Ukrainas armija 16. maijā Luhanskas apgabalā sagūstīja divus Krievijas armijas karavīrus – brigādes kapteini Jevgēņiju Jerofejevu un seržantu Aleksandru Aleksandrovu.

Pēc aizturēšanas Ukrainas dienesti nofilmēja seržanta Aleksandra Aleksandrova atzīšanos, kurā viņš precīzi nosauc gan savu militāro vienību, gan to, kā nokļuvis Ukrainas teritorijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Esmu Krievijas militārā dienesta karavīrs. Militārā pakāpe: seržants, vecākais sanitārs. Dienēju Trešajā atsevišķajā speciālo spēku brigādē, esam bāzēti Toljati pilsētā. Ukrainā iegājām 26. martā, Otrā bataljona sastāvā, kopumā bijā 220 vīru.

Karavīrs skrupulozi nosauc arī komandieru vārdus – tie visi ir Krievijas pilsoņi. Ilgu laiku Krievija oficiāli norobežojās no viedokļa paušanas šajā sakarā, taču Aizsardzības ministrijai nācās atbildēt uz vēstuli, ko tai nosūtīja cilvēktiesību aizsardzības organizācijai Pilsonis. Armija. Tiesības. Oficiālā atbildē ierēdņi noliedz karavīru saistību ar Krievijas armiju, lai gan atzīst, ka iepriekš viņi bijuši armijas rindās.

Noskaidrots, ka patiešām šie pilsoņi savulaik bijuši Krievijas armijas sastāvā, viņiem bija noslēgts līgums. Taču notikumi, kas ir saistīti ar viņu izbraukšanu no Krievijas Federācijas un atrašanos Ukrainas teritorijā, risinājās pēc viņu atvaļināšanas no militārā dienesta un nav saistīti ar tā veikšanu.

Ukrainā aizturētais karavīrs Aleksandrovs pat pieļauj iespēju tiesāties ar Krievijas Aizsardzības ministriju, lai oficiāli pierādītu, ka arī aizturēšanas brīdī oficiāli bijis armijas sastāvā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl