Komentāri
Krievija atļauj austeru, gliemju un dažu zivju importu no Rietumiem
FOTO: LETA

Krievija ceturtdien no sava saraksta, ar kuru aizliegts Rietumu pārtikas produktu imports, svītrojusi austeres, divvāku gliemjus, jaunos Atlantijas lašus un foreles.

Jaunajā sarakstā, kas publicēts premjerministra Dmitrija Medvedeva kabineta mājaslapā, nosacījumi padarīti stingrāki attiecībā uz piena produktiem. Tajā cita starpā aizliegts zema laktozes līmeņa piens, atļaujot vienīgi specializēto bezlaktozes pienu.

Pērn augustā, reaģējot uz Rietumu sankcijām, kas Krievijai tika noteiktas Krimas aneksijas un Austrumukrainā izvērstās agresijas dēļ, Maskava aizliedza daudzu dārzeņu, augļu, zivju, gaļas, putnu un piena produktu importu.

Jaunais saraksts, kas tika publicēts dažas dienas pēc tam, kad Eiropas Savienība (ES) vēl uz pusgadu pagarināja Krievijai noteiktās sankcijas, būs spēkā līdz 2016.gada augustam.

Ar šo sarakstu aizliegts pārtikas produktu imports no ES, ASV, Kanādas un Austrālijas.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl