Krievija ar spiegu no Latvijas grib radīt ienaidnieka tēlu tepat pie robežām

1 komentārs
Krievija ar spiegu no Latvijas grib radīt ienaidnieka tēlu tepat pie robežām
(Foto: LETA)

Kremļa televīzijas NTV sižets par Alekseju Holostovu kā Latvijas spiegu, radījis ironisku izbrīnu Latvijā. Tikmēr ārpolitikas eksperti ir pārliecināti, – televīzijas sižets paredzēts Krievijas auditorijai, lai pastiprinātu ienaidnieka tēlu tepat pie robežām. Kaimiņvalstī, iespējams, tiekot gatavota jauna militārās  doktrīnas redakcija, kurā ASV un NATO tiek definēti kā ienaidnieki. 

Bijušais Saeimas deputāts Aleksejs Holostovs no Saskaņas centra daudziem par sevi radījis nenopietnu iespaidu. Tāds, kurš gatavs realizēt afēristiskus plānus. Viens no piemēriem – ideja par Putinkas ciemata būvniecība Pierīgā. Viņš nekādi neasociējas kā cilvēks, kurš būtu spējīgs un gatavs spiegot par Krievijas bruņošanās plāniem.

Krievijas televīzija NTV demonstrēja unikālus kadrus – pirmo reizi TV ēterā – Latvijas pilsonis, bijušais Saeimas deputāts, Latvijas specdienestu aģents Aleksejs Holostovs.

Tik skaļi NTV pieteica sižetu par Latvijas bijušo politiķi, kurš mūsu valsts iedzīvotājiem pārsvarā asociējas ar dīvaino ekociemata projektu Putinka.

Taču sižetā bijušais Saeimas deputāts no Saskaņas centra Aleksejs Holostovs atzinās, ka esot Latvijas specdienestu aģents un strādājot ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes labā. Viņš ar spiedienu un šantāžu esot savervēts pirms septiņiem vai astoņiem gadiem.

Pie Brīvības pieminekļa pulcējušies Bijušais Saeimas deputāts Aleksejs Holostovs:
Man prasīja vākt informāciju par to, kas notiek Saskaņas centra vadības aprindās, vākt informāciju arī par citām partijām, par tādām, kuras ir lojālas Krievijai.

Sižetā vēl aptaujātie neaizmirsa vainot Latviju cilvēktiesību pārkāpšanā – šeit notiekošo pat salīdzinot ar aparteīdu. Viņi apgalvo, ka Latvijas varasiestādes šeit maz ko nosaka, tā vietā izpilda amerikāņu norādījumus.

Foto: LETA

Foto: LETA

Krievijas tautiešu politikas pārstāvis Latvijā Aleksandrs Gapoņenko:
Kad mēs rīkojām referendumu par krievu valodu kā otru valsts valodu, zinu, ka Latvijā ieradās FIB direktors, kurš instruēja premjeri, aizsardzības, iekšlietu ministru un specdienestu vadītājus, kā izvērst cīņu pret krievu kustību aktīvistiem.

Ārpolitisko norišu vērotāji ir pārliecināti – sižets domāts Krievijas auditorijai ar mērķi pastiprināt ārēja apdraudējuma iespaidu. Holostovs esot tikai niecīgs posms propagandas karā. Polijas un Vācijas diplomātu izraidīšana, arī igauņu drošībnieka ieslodzīšana liekot domāt, ka tiek gatavots kaut kas nopietns.

Politologs Ojārs Skudra:
Ja Krievijas militārajā doktrīnā tiek gatavots šāds kardināls pavērsiens, kaimiņvalsts prezidentam Vladimiram Putinam tuvākajā laikā ir jāuzstājas ar paziņojumu, uzskata Skudra. Un tādā gadījumā sekas būšot grūti paredzēt. Iespējams, ka izmaiņas doktrīnā būs tikai redakcionālas, kas tuvinās NATO valstis ienaidnieka tēlam.

1 komentārs