Krievijā ar Covid-19 inficējušos cilvēku skaits pārsniedzis 300 000

1 komentārs
Krievijā ar Covid-19 inficējušos cilvēku skaits pārsniedzis 300 000
REUTERS / SCANPIX

Krievijā ar jauno koronavīrusu inficējušos cilvēku skaits pārsniedzis 300 000, no kuriem aptuveni trešdaļa ārstējas slimnīcās, trešdien paziņojušas varasiestādes.

Aizvadītajā diennaktī no jaunā koronavīrusa izraisītas slimības Covid-19 miruši 135 cilvēki, kas ir līdz šim lielākais skaits 24 stundu laikā.

Kopējais Covid-19 upuru skaits Krievijā sasniedzis 2972, liecina jaunākie dati.

Krievijas slimnīcās Covid-19 pacienti aizņem vairāk nekā 90 000 gultas vietu. Vairāk nekā 2000 pacientu ir pieslēgti plaušu ventilēšanas iekārtām, atsaucoties uz vicepremjeri Tatjanu Goļikovu, vēstīja ziņu aģentūra TASS.

“Mirstības rādītājs no Covid-19 Krievijā pašreiz ir 0,95%, kas ir ievērojami mazāks nekā pasaulē kopumā,” sacīja Goļikova, skaidrojot, ka eksperti pēta, kādēļ mirstības rādītājs Krievijā ir tik zems.

Krievija stingri noraida Rietumu mediju ziņoto, ka tās varasiestādes, iespējams, neatklāj patieso Covid-19 upuru skaitu.

Amatpersonas skaidrojas, ka Krievijā oficiālajā statistikā par Covid-19 upuriem tiek iekļauti tikai tie nāves gadījumi, kurus tiešā veidā izraisījis Covid-19.

Varasiestādes arī apgalvo, ka Krievijai, kuru jaunais koronavīruss skāra vēlāk, bija vairāk laika sagatavot slimnīcas un sākt plašu Covid-19 pārbaužu veikšanu.

Aizvadītajā diennaktī Krievijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu tika apstiprināta 8764 cilvēkiem, kopējam inficēto skaitam sasniedzot 308 705, liecina jaunākie dati.

Tas ir mazākais diennakts laika saslimušo skaits kopš 1.maija.

Amatpersonas norādījušas, ka pēdējā pusotrā nedēļā inficēšanās temps ir samazinājies, un vēlas atvieglot ierobežojumus, kas noteikti cīņā pret jauno koronavīrusu.

Trešdien arī Krievijā pirmo reizi tika reģistrēts vairāk pēdējā diennaktī atveseļojušos pacientu skaits nekā jauno saslimšanas gadījumu skaits.

Aizvadītajā diennaktī atveseļojušies 9262 cilvēki.

Otrdien darbā atgriezās arī Krievijas premjerministrs Mihails Mišustins, kuram arī bija apstiprināta inficēšanās ar Covid-19 vīrusu un nācās ārstēties slimnīcā.

Krievijā ir pasaulē otrs lielākais saslimušo skaits aiz ASV. Trešajā vietā pašreiz atrodas Brazīlija, liecina Džonsa Hopkinsa universitātes apkopotie dati.

Taču jauno inficējušos skaits Krievijā jau piekto dienu pēc kārtas ir mazāks par 10 000.

Krievijā smaga situācija izveidojusies Dagestānā, kur ar jauno koronavīrusu inficējušies vairāk nekā 3600 cilvēku, no kuriem 36 miruši. Vietējās amatpersonas situāciju slimnīcās raksturoja kā katastrofu.

Atzīstot smago situāciju, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šonedēļ solīja nosūtīt palīdzību un īstenot “steidzamus pasākumus”.