Krievijā aizturēts režisors Serebreņņikovs; izmeklētājiem aizdomas par vismaz 68 miljonu rubļu piesavināšanos

Pievienot komentāru
Krievijā aizturēts režisors Serebreņņikovs; izmeklētājiem aizdomas par vismaz 68 miljonu rubļu piesavināšanos
Kā ziņo medijs "meduza.io", pēc izmeklētāju domām Serebreņņikovs organizējis vismaz 68 miljonus rubļu piesavināšanos (Edijs Pālens / LETA)

Aizdomās par krāpšanas organizēšanu Krievijas varasiestādes aizturējušas teātra “Gogoļa centrs” galveno režisoru Kirilu Serebreņņikovu, otrdien, 22. augustā, paziņojusi Izmeklēšanas komiteja.

Kā ziņo medijs “meduza.io”, pēc izmeklētāju domām Serebreņņikovs organizējis vismaz 68 miljonus rubļu piesavināšanos, kas no 2011. gada līdz 2014. gadam piešķirti teātra projekta “Platforma” īstenošanai.

Bez Serebreņņikova apsūdzētie šajā lietā ir arī bijušais “Gogoļa centra” direktors Aleksejs Malobrodskis un “Septītās studijas” bijusī grāmatvede Ņina Masļajeva un ģenerāldirektors Jurijs Itins. Izmeklētāji izvirzījuši versiju, ka Itins, Malobrodskis un Masļajeva izlēmuši daļu naudas piesavināties.

Lai to paveiktu, viņi sagatavojuši finanšu dokumentus par lugas “Sapnis vasaras naktī” organizēšanu, taču patiesībā šādu izdevumu nav bijis, – uzskata izmeklētāji. Vienlaikus Serebreņņikovs šādu apsūdzību noliedz.

Serebreņņikova lieta tiek ierosināta saskaņā ar krimināllikumu par krāpniecību lielā apjomā, kas paredzot brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Atsaucoties uz avotu sniegto informāciju aģentūrai “Interfax”, medijs “meduza.io” vēsta, ka Serebreņņikovu, iespējams, varētu ievietot apcietinājumā vai nosūtīt mājas arestā.

Skaties.lv jau vēstīja, ka “Gogoļa centra” māksliniecisko vadītāju un režisoru Kirilu Serebreņņikovu apciemojuši Krievijas likumsargi.

Krievijas likumsargi maijā jau veikuši kratīšanu “Gogoļa centrā” un Serebreņņikova dzīvoklī. Toreiz par pamatu kratīšanai ņemta izmeklēšana par naudas piesavināšanos Serebreņņikova dibinātajā nekomerciālajā organizācijā “Septītā studija”.

Lasi vēl