Komentāri

Policijas iecirknī Krievijā nonākušas divas pankroka grupas “Pussy Riot” dalībnieces, kas aizturētas par nesankcionētas protesta akcijas rīkošanu ukraiņu kinorežisora Oļeha Seņcova atbalstam.

Akcija tika sarīkota uz tilta pie Jakutskas cietuma, kur režisors ieslodzīts. Abas aktīvistes uz tilta margām izkāra plakātu ar uzrakstu angliski “Free Sentsov” jeb “Atbrīvojiet Seņcovu”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pussy Riot” dalībnieces akcentē, ka vēršanās pret ukraiņu režisoru ir viena no svarīgākajām politiskajām lietām Krievijas vēsturē.

Atgādinām, ka Seņcovu aizturēja pirms trīs gadiem Krievijas okupētajā Krimā kopā ar vēl vienu ukraiņu aktīvistu – Oleksandru Koļčenko. Aizdomās par “teroraktu plānošanu”. Krievijas tiesa viņiem piesprieda attiecīgi 20 un 10 gadu cietumsodu. Uzskatot, ka lieta ir safabricēta, Eiropas Savienība un ASV pieprasīja viņus atbrīvot.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl