Krievija aizliegusi tirgot poļu galda spēli Komunistu monopols

1 komentārs
Krievija aizliegusi tirgot poļu galda spēli Komunistu monopols

Domstarpības Krievijas un Polijas starpā radījis Kremļa lēmums veikalos liegt tirgot Polijā radītu populārās galda spēles Monopols versiju.

Spēle ar nosaukumu Rinda tiek dēvēta arī par Komunistu monopolu. Tajā ironiskā veidā tiek simulēta ekonomika padomju Polijā – spēlētājiem jāiepērkas gandrīz tukšos veikalos vai arī melnajā tirgū. Pēc precēm jāgaida rindās, kā arī tās iespējams iegūt par taloniem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Spēle tika izdota pirms pieciem gadiem un pamazām sāk iekarot popularitāti arī aiz Polijas robežām. Tā izdota vairākās valodās, un Krievijā to sāka tirgot pērn.

Tas gan nav pa prātam Krievijas Patērētāju aizsardzības aģentūrai, kas spēlē saskata pret padomju laikiem vērstu saturu, kā arī komunistiskā režīma kritiku. Tāpēc spēles izdevējam uzdots mainīt spēles saturu. Tā kā tas netika izdarīts, Komunistu monopols izņemts no tirdzniecības.

Spēles izdevēji paziņojuši, ka ar šādu rīcību Krievija tās iedzīvotājiem rada iespaidu, ka vēršanās pret padomju ideoloģiju būtībā nozīmē to pašu, ko mūsdienu Krievijas kritizēšana.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl