Krievija aizliegusi tirgot poļu galda spēli Komunistu monopols

1 komentārs
Krievija aizliegusi tirgot poļu galda spēli Komunistu monopols

Domstarpības Krievijas un Polijas starpā radījis Kremļa lēmums veikalos liegt tirgot Polijā radītu populārās galda spēles Monopols versiju.

Spēle ar nosaukumu Rinda tiek dēvēta arī par Komunistu monopolu. Tajā ironiskā veidā tiek simulēta ekonomika padomju Polijā – spēlētājiem jāiepērkas gandrīz tukšos veikalos vai arī melnajā tirgū. Pēc precēm jāgaida rindās, kā arī tās iespējams iegūt par taloniem.

Spēle tika izdota pirms pieciem gadiem un pamazām sāk iekarot popularitāti arī aiz Polijas robežām. Tā izdota vairākās valodās, un Krievijā to sāka tirgot pērn.

Tas gan nav pa prātam Krievijas Patērētāju aizsardzības aģentūrai, kas spēlē saskata pret padomju laikiem vērstu saturu, kā arī komunistiskā režīma kritiku. Tāpēc spēles izdevējam uzdots mainīt spēles saturu. Tā kā tas netika izdarīts, Komunistu monopols izņemts no tirdzniecības.

Spēles izdevēji paziņojuši, ka ar šādu rīcību Krievija tās iedzīvotājiem rada iespaidu, ka vēršanās pret padomju ideoloģiju būtībā nozīmē to pašu, ko mūsdienu Krievijas kritizēšana.

1 komentārs