Kremlis: Aprīļa beigās gaidāma Vladimira Putina un Kima Čenuna pirmā tikšanās

1 komentārs

Pēc atslābuma perioda pēdējā laikā atkal draud saasināties ASV un Ziemeļkorejas attiecības. Ziemeļkorejieši domā par jauniem ieroču izmēģinājumiem. Šajos apstākļos Kremlis sevi cenšas pieteikt kā vērā ņemamu dalībnieku šajā spēlē. Jau šomēnes gaidāma Krievijas prezidenta Valdimira Putina un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna tikšanās.

Pēdējais Krievijas un Ziemeļkorejas samits notika 2011. gadā, kad pašreizējā Ziemeļkorejas līdera tēvs Kims Čenirs Sibīrijā tikās ar toreizējo Kremļa saimnieku Dmitriju Medvedevu,.

Kremlis ceturtdien paziņoja, ka Vladimira Putina un Kima Čenuna pirmā tikšanās notiks pēc Maskavas ielūguma. Visticamāk, tā arī notiks Krievijas Tālajos Austrumos.

“Vašingtona patlaban neredz Maskavu kā vienlīdzīgu partneri. Tas varbūt izskaidro šos daudzos [Kremļa] mēģinājumus runāt ar ASV sabiedrotajiem, piemēram, Izraēlu vai citiem pamanāmiem sarunvedējiem kā Ziemeļkoreju. Tas ir Krievijas mēģinājums parādīt, ka tā arī ir šajā spēlē,” komentē politikas pētnieks Pavels Koškins.

Plašāka tikšanās darba kārtība patlaban nav pieejama. Vienlaikus Ziemeļkoreja šonedēļ arī izcēlās ar militārām aktivitātēm. Autoritārās valsts mediji vēsta, ka Kims esot pārraudzījis jauna taktiskā ieroča izmēģinājumu. Lielākās šī ieroča priekšrocības esot vadāmība un spēja nest jaudīgu lādiņu. Netiek gan konkretizēts, vai runa ir par kodolieroci.

“Laikā, kad pret Ziemeļkoreju ir vērstas sankcijas un joprojām netiek izslēgta iespēja tālākām sarunām ar ASV, es nedomāju, ka Ziemeļkoreja būtu izmēģinājusi ballistisko raķeti. Manuprāt, tā varētu būt tuvā darbības rādiusa raķete,” norāda Dienvidkorejas pētnieks Kims Donibs.

Jāpiebilst, ka tas bija pirmais šāds izmēģinājums kopš sarunas ar Vašingtonu par Ziemeļkorejas kodolprogrammu nonākušas strupceļā. ASV prezidents Donalds Tramps gan paudis, ka būtu vēlreiz gatavs tikties ar Kimu.

1 komentārs