Komentāri
Krāšņi skati! Nīderlandē un Beļģijā sācies tulpju ziedēšanas laiks
Foto: AFP / LETA

Nīderlandē un blakus esošajā Beļģijā visās varavīksnes krāsās “daiļojas” pļavas un glīti iekoptie ziedu lauki.

Beļģijā katru gadu ierodas tūkstošiem interesentu, bruņojušies ar pacietību un fotokamerām, lai apskatītu Halles mežu. Tas atrodas starp Flandriju un Valoniju, pavisam netālu no galvaspilsētas Briseles. Tur simtiem hektāru platībā mežu pārņēmušas zilās meža pulkstenītes.

Puķu sega meža biezoknī sniedzas iespaidīgi tālu, taču skaistums nesaglabājas ilgu laiku. Savā pilnbriedā gleznainās pulkstenītes iespējams apskatīt vien septiņas līdz desmit dienas. Pēc tam spožos saules starus aizsedz zaļojošie koki un puķes diemžēl novīst, un ciemiņiem no visas pasaules nākas gaidīt vēl vienu gadu, lai apbrīnotu beļģu mežus. Martīne un Karels van Dammes baudīt skaisto skatu nāk jau četrdesmit gadus. Karels, kā jau puķu segas eksperts, norādīja, ka vēsais laiks varētu ļaut pulkstenītēm ziedēt nedaudz ilgāku laika periodu.

Foto

Apburošajiem skatiem Beļģijā cenšas turēt līdzi arī kaimiņvalsts Nīderlande. Tur cītīgi iekoptajos tulpju laukos sācies tulpju sezonas trakums, piesaistot neskaitāmus tūristu viļņus. Keukenhofas tulpju lauki uzskatīti par pasaulē lielāko puķu dārzu un šīs dobes ik gadu apkopj trīsdesmit dārznieki. Tūristiem gan jāpasteidzas, lai apskatītu nepārskatāmos tulpju laukus – Keukenhofa parks atvērts vien astoņas nedēļas.

 

Lasi vēl