Krāšņi skati! Kā Jauno gadu sagaidīja visā pasaulē

Pievienot komentāru
Krāšņi skati! Kā Jauno gadu sagaidīja visā pasaulē
Foto: AFP / LETA

Jaunais, 2018.gads pasaulē sācies ar vērienīgām svinībām un krāšņu uguņošanu, nepiemirstot arī par pienācīgiem drošības pasākumiem.

Londonā gadumiju tradicionāli iezvanīja vēsturiskais Bigbena zvans, kas kopš vasaras gan apklusis saistībā ar restaurācijas darbiem, kuri turpināsies četrus gadus, tomēr ieskandināts gan Ziemassvētku, gan un Jaungada naktī, priecējot londoniešus un tūristus, kas bija pulcējušies vērot uguņošanu Temzas krastos.

Lielbritānijas galvaspilsētas mērs Sadiks Hans savā Jaungada uzrunā pauda īpašu atzinību Londonas operatīvajiem dienestiem, kas gādāja par drošību svinību laikā.

Simtiem tūkstošiem cilvēku Parīzē pulcējās vērot Jaungada uguņošanu Elizejas laukos, pie Eifeļa torņa un Triumfa arkas. Paturot prātā nopietnos terora uzbrukumus, ko Francija pieredzējusi pēdējo divu gadu laikā, visā valstī par drošību šai naktī gādāja aptuveni 99 000 karavīri un policisti.

Desmitiem tūkstošiem Jaungada sagaidītāju Berlīnē vēroja uguņošanu naksnīgajās debesīs pār Brandenburgas vārtiem.

Ņujorkas Taimskvērā uz gadumijas sagaidīšanu bija pulcējušies vairāk nekā miljons cilvēku, neraugoties uz to, ka šis Jaungads ASV lielākajā pilsētā bija otrais aukstākais visā novērojumu vēsturē – ap pusnakti termometri tur rādīja mīnus 12 grādus pēc Celsija.