Krāšņi foto! Ledus skulptūru festivāls Ķīnā pārsteidz ar izdomu

0 Komentāru
Krāšņi foto! Ledus skulptūru festivāls Ķīnā pārsteidz ar izdomu

Šodien oficiāli tiks atklāts Starptautiskais ledus festivāls Ziemeļķīnas pilsētā Harbinā. Mākslinieku darbi apmeklētājiem neliks vilties. Dažu skulptūru augstums sasniedz pat trīsstāvu mājas apmērus.

Habrinas pilsēta Ķīnas ziemeļos šo dienu sagaida svētku noskaņojumā. 33. gadu pēc kārtas pašā ziemas spelgonī pilsēta kļūst par mājvietu vienam no atpazīstamākajiem un vērienīgākajiem Ledus festivāliem pasaulē.

Kā ierasts, Habrinā māksliniekiem savas ieceres īstenošanai ir pieejami iespaidīgi ledus daudzumi, kas tiek piegādāti no vietējās upes. Daudz skulptūru sasniedz divstāvu mājas augstumu, dažas ir vēl augstākas. Lai apstrādātu milzīgos ledus klučus, mākslinieki diendienā šeit ir strādājuši kopš decembra vidus. Šogad no ledus izcirstas gan vēsturiski nozīmīgas personas un notikumi, gan plaši atpazīstamas ēkas. Ir pat ledū izkalts Pizas tornis.

Foto

Gaidot festivāla atklāšanu, Habrinu pārpludinājuši gan vietējie gan ārvalstu tūristi. Šī jaunā ķīniete dzīvo milzīgās valsts dienvidos un par sniegu līdz šim bija lasījusi tikai grāmatās sākumskolā. Sniegs, ledus un aukstums viņai ir jauna un neparasta  dzīves pieredze.

Tikmēr šo tūristi uz Habrinu doties iedvesmojušas redzētās fotogrāfijas ar izgaismotajām ledus skulptūrām naktī. Sieviete sapratusi, ka vēlas šo gaismu un ledus maģiju izbaudīt realitātē.

Habrinas ledus festivāls ilgs līdz 25. februārim. Pagaidām nav bažu, ka laikapstākļi varētu ietekmēt skulptūru stāvokli. Habrina ir viena no aukstākajām vietām Ķīnā. Šeit ziemā gaiss mēdz atdzist līdz -35 grādiem pēc Celsija.

0 Komentāru