Kosovā aizturēti prokrieviski žurnālisti no Latvijas un Igaunijas

5 komentāri

Nepatikšanās iekūlušies divi prokrieviski žurnālisti no Latvijas un Igaunijas. Viņi par provokācijām sociālajos tīklos un necieņu pret pieminekļiem uz sešām stundām aizturēti Kosovā.

Igaunijas žurnālistu Rodionu Deņisovu un viņa sievu Veru, kā arī Latvijas žurnālistu Juriju Aleksejevu Kosovas policija aizturējusi par necienīgu uzvedību, proti, viņi necienīgi internetā raksturojuši Kosovas pieminekļus, saucot tos par “briesmekļiem”.

Kosovas televīzijas sižetā redzami žurnālistu ieraksti “Facebook”, kurā viņi izsmej kosoviešu vēlmi tuvināties amerikāņiem, piemēram, uzstādot Bila Klintona pieminekli. Pēc pratināšanas žurnālisti atbrīvoti un aizmukuši uz Serbiju.

Aleksejevs ir Latvijā reģistrētā prokrieviskā interneta medija “IMHOclub.lv” vadītājs. Kosova pasludināja neatkarību no Serbijas 2008. gadā, taču Serbija to joprojām uzskata par savas teritorijas sastāvdaļu. Kosovu ir atzinušas 115 valstis, tostarp Baltijas valstis.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl