Kosmosā atklāta “Zemei vislīdzīgākā planēta”

1 komentārs
Kosmosā atklāta “Zemei vislīdzīgākā planēta”
Ilustratīvs foto: Carl Milner/Flickr

Kosmosā atklātas astoņas jaunas planētas, no kurām viena piesaistījusi īpaši lielu astronomu interesi. Saskaņā ar zinātnieku pausto tā ir Zemei vislīdzīgākā līdz šim atklātā planēta.

Visas astoņas planētas pamanījis NASA Keplera teleskops. Tikai trīs no šī planētām atrodas tā dēvētajā zvaigznes “apdzīvojamā zonā”. Tas nozīmē, ka tajās ir tādi termiskie apstākļi, ka tur varētu pastāvēt dzīvība. Turklāt vienas planētas virsma ir klāta ar īpaši daudziem akmeņiem – līdzīgi kā tas ir arī uz Zemes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šī planēta ir par 12% lielāka nekā Zeme un no savas “saules” saņem par 40% vairāk siltuma nekā cilvēku apdzīvotā planēta. Līdz ar to tur varētu būt nedaudz siltāks klimats nekā uz Zemes, skaidro astronomi.

Tiesa, no idejas par šīs planētas apmeklēšanu gan pagaidām vēl ir jāatsakās, jo jaunatklātā planēta atrodas 475 gaismas gadu attālumā no Zemes, un zinātniekiem vēl nepieciešama sīkāka informācija.

TOP komentāri

  • zo
    +1 +1 0

    zo

    Tātad zinātnieki redz to kas uz šīs planētas bija pirms 475 gadiem un ja viņi skatās uz mums tad viņi redz Zemi viduslaikos un noteikti nedomā par to ka pie mums vajadzētu braukt ciemos. Ja jau pēta, kas notiek tik tālu, vajag meklēt iespēju kā apiet gaismas ātruma ierobežojumus.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl