Košas krāsas un skeleti! Meksikā aizvadīta ikgadējā “Mirušo parāde”

Pievienot komentāru
Košas krāsas un skeleti! Meksikā aizvadīta ikgadējā “Mirušo parāde”
Mirušo diena jeb "Dia di muertos" tiek atzīmēta otrajā novembrī, ne tikai Meksikā bet arī citās valstīs kur vēl aizvien ir kontinenta pamatiedzīvotāju īpatsvars. (AFP/LETA)

Meksikā sarīkota ikgadējā parāde pirms “Mirušo svētkiem” – tie tradicionāli notiek novembra sākumā.

Vietējie iedzīvotāji izkrāso sejas, pārģērbjas par skeletiem un kuplā skaitā soļo pa ielām, godinot senu tradīciju.

Ikonisko Katrīnas jeb elegantā galvaskausa tēlu 19. gadsimtā radīja meksikāņu karikatūrists un ilustrators Hose Posada, kura darbi ir iedvesmojuši daudzus Latīņamerikas māksliniekus, pateicoties to satīriskajam un nereti politiskajam zemtekstam. Tautā tas kļuvis par neatņemamu sastāvdaļu parādei, kas notiek īsi pirms Mirušo dvēseļu dienas – senas kontinenta pamatiedzīvotāju tradīcijas, kas tika praktizēta vēl pirms spāņu kolonizatoru ierašanās.

Mirušo dienā meksikāņi godina aizgājējus ar visdažādākajiem paņēmieniem, pārsvarā ar dažādām veltēm un dāvanām, aizdedzinot sveces, atstājot viņiem ēdienu, saldumus, kā arī no cukura veidotiem galvaskausiem, papīra skeletiem un citiem biedējošiem aksesuāriem.

Mirušo diena jeb Dia di muertos tiek atzīmēta otrajā novembrī ne tikai Meksikā, bet arī citās valstīs, kur vēl aizvien ir kontinenta pamatiedzīvotāju īpatsvars – Gvatemalā, Peru, Bolīvijā un Ekvadorā.

Lasi vēl