Komentāri

Plašas nekārtības Maķedonijā. Vairāki tūkstoši Maķedonijas iedzīvotāju ar Molotova kokteiļiem, akmeņiem un olām apmētājuši prezidenta rezidenci, Tieslietu ministriju un citas valdības ēkas.

Sadursmes izcēlušās pēc tam, kad prezidents Ģorge Ivanovs  amnestējis visus politiķus, kuri bijuši iesaistīti plašā korupcijas un noklausīšanās skandālā. Tajā iepīts arī Maķedonijas bijušais premjerministrs Nikola Grujevskis.

Prezidents paziņojis, ka ar šādu soli vēlējies izbeigt valstī radušos politisko strupceļu. Protestētāji uzskata, ka prezidents ir korumpēts un pieprasa nekavējoties atcelt amnestijas. Lai savaldītu agresīvi noskaņotos protestētājus, policija bijusi spiesta izmantot asaru gāzi un ūdensmetējus.

Foto

Vairāki simti cilvēku arestēti. Jau vēstīts, ka politiskā krīze Maķedonijā sākās pēc tam, kad atklātībā nāca ziņas, ka Maķedonijā valdošie konservatīvie nelikumīgi noklausījušies 20 tūkstošu cilvēku telefonsarunas. Viņu vidū bija policisti, tiesneši, žurnālisti un ārvalstu diplomāti.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl