Korupcijā apsūdzētajam Polijas ministram draud jaunas apsūdzības

1 komentārs
Korupcijā apsūdzētajam Polijas ministram draud jaunas apsūdzības
AFP / SCANPIX

Bijušajam Polijas transporta ministram, kuram pagājušajā nedēļā tika izvirzītas apsūdzības par plašas kukuļošanas shēmas izveidi, kas saistīta ar ceļu būvniecību Ukrainā, domājams, tiks izvirzītas jaunas apsūdzības, ziņo mediji.

Slavomiru Novaku, kurš laikā no 2011. līdz 2013. gadam ieņēma transporta ministra amatu tagad opozīcijā esošās Pilsoniskās platformas (PO) valdībā, pagājušajā nedēļā aizturēja Centrālais pretkorupcijas birojs (CBA), kas veicis izmeklēšanu kopā ar Ukrainas tiesībsargāšanas iestādēm.

Nākamajā dienā pēc aizturēšanas viņš tika apsūdzēts, ka vadījis “organizētu noziedzīgu grupu, kas pelnījusies ar korupciju,” pavēstījusi Varšavas apgabala prokuratūras pārstāve.

Tagad Novakam, kas savulaik tika uzskatīts par toreizējā premjerministra Donalda Tuska labo roku, prokuratūra gatavojas izvirzīt jaunas apsūdzības, vēsta tīmekļa ziņu vietne “wpolityce.pl”.

Atsaucoties uz diviem žurnāla “Sieci” žurnālistiem, “wpolityce.pl” raksta, ka Novaks, kas no 2016. līdz 2019.gadam vadīja Ukrainas Valsts autoceļu pārvaldi (“Ukravtodor”), “ne tikai pieņēma kukuļus par ceļu būves līgumiem, bet pieprasīja naudu arī no uzņēmējiem, kas centās iegūt ukraiņu varasiestāžu labvēlību”.

Savulaik par PO “zelta pusēnu” dēvētais Novaks “izrādījies par starptautisku krāpnieku”, norādījuši žurnālisti.

Varšavas apgabala prokuratūras pārstāve pagājušajā otrdienā pavēstīja, ka Novaks tiek turēts aizdomās par 1,3 miljonu zlotu (293 000 eiro) liela personīga labuma gūšanu no nelikumīgu līgumu slēgšanas ar privātiem uzņēmumiem par Ukrainas ceļu būvi un remontiem.

Viņš tiek turēts aizdomās arī par noziedzīgi iegūto līdzekļu atmazgāšanu, piebilda prokuratūras pārstāve.

Šajā lietā apsūdzības izvirzītas vēl divām personām. Abas apsūdzētas par dalību organizētā noziedzīgā grupā, naudas atmazgāšanu un par kukuļņemšanu.

Viena no šīm personām ir bijušais Polijas īpašo uzdevumu vienības GROM komandieris, bet otra – kāds Gdaņskas uzņēmējs.

Visi trīs apsūdzētie savu vainu nolieguši.

Ja Novaks tiks atzīts par vainīgu, viņam draud 15 gadus ilgs cietumsods.